Na letošním Tankovém dnu v Lešanech bylo rušno

Na letošním Tankovém dnu v Lešanech bylo rušno
Popisek: 16. Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany
02 / 09 / 2018, 15:00

V pořadí již 16. Tankový den se konal v areálu Vojenského technického muzea v Lešanech. A Security magazín nemohl na této události chybět.

V sobotu se konal ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech 16. tankový den, který i přes nepřízeň počasí navštívilo zhruba 20 000 lidí. A bylo rozhodně na co se dívat. Hlavní pozornosti se dostalo hlavně lešanské aréně, kde defilovala historická bojová technika nasazená ve válce, ale i ta současná. Na tradiční akci nechyběl ani Klub vojenské historie Gardekorps, který se uvedl salvou a také předvedl zajímavou bojovou ukázku.

psali jsme: psali jsme: Pěchotní bojové vozidlo Lynx KF41 vzbudilo velký zájem na vojenském veletrhu Eurosatory. Na akci Bahna 2018 však nakonec nedorazilo

Největší pozornost budil zaslouženě francouzský tank Renault FT-17, který zavedla do své výzbroje také československá armáda po skončení první světové války. Byl to první tank v československé armádě. Tank byl zapůjčen z francouzského muzea a na našem území se objevil po dlouhých 80 letech. Dále byly k vidění například i vynikající československý lehký tank LT vz.38, tanky T-34, T-55 či T-72, americký stíhač tanků M36 ,,Jackson" nebo americký lehký tank M3 Stuart.

Z těch současných měl pak možnost divák vidět obrněné kolové vozidlo Titus na podvozku Tatry či tank T-72M4. 

psali jsme: BAHNA 2018 ve znamení výběrových řízení

Nechyběly ani dynamické ukázky těchto a dalších vozů v aréně. Největší aplaus sklidila zaslouženě simulovaná ukázka boje mezi německými a americkými vojáky s nasazením bojových vozidel, doprovázená pyrotechnickými efekty či doprovodnou střelbou z houfnice a ukázkou ,,práce" plamenometu. Nutno dodat, že bojová choreografie byla skutečně vynikající a diváci se přes ohlušující salvy německé houfnice velmi dobře bavili. Američané pak v této bitvě slavili vítězství.

 

FOTOGALERIE:

lešany1

lešany2 

lešany3

 lešany5

lešany6

lešany7

lešany8

 lešany9

lešany10

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace