Na Manhattanu se střílelo, na místě zasahuje policie

Na Manhattanu se střílelo, na místě zasahuje policie
31 / 10 / 2017, 21:00

Newyorská policie dnes zasahovala při střelbě na jihozápadě Manhattanu, oznámila televize NBCNews. Pět lidí bylo údajně zraněno, podle nepotvrzených zpráv jsou i mrtví. Policisté jednoho člověka zadrželi.

/AKTUALIZOVÁNO/  Řidič nákladní dodávky dnes na jihozápadě newyorského Manhattanu zabil 8 lidí a 12 dalších svým autem zranil. Oznámila to místní média s odvoláním na očité svědky. Policie incident označila za teroristický útok, pachatele postřelila a zadržela. Útočník předtím napsal, že jednal ve jménu Islámského státu.

 

Podle televize ABC vjel nákladní vůz do jízdního pruhu vyhrazeného cyklistům, několik lidí srazil a pak sám narazil do školního autobusu. Řidič vystoupil z kabiny a začal střílet. Zraněným policisté poskytují první pomoc a odesílají je do nedaleké nemocnice.

Incident potvrdil mluvčí newyorské policie, který obyvatele a návštěvníky varoval, aby se vyhnuli oblasti střelby. Na místě podle mluvčího zasahuje mnoho policistů.

Střelba se podle médií ozývala z prostoru West Side Highway, rušné magistrály lemující západní pobřeží Manhattanu při levém břehu řeky Hudson, jen několik bloků od Světového obchodního střediska a památníku obětí teroristického útoku z roku 2001.

 

Zdroj: ČTK, RT.com

Tagy článku