Na mexického „Krále všech narcos“ Rafaela Quinteru je vypsána odměna 20 milionů dolarů. Hledají ho vrtulníkem, ale uniká

Na mexického „Krále všech narcos“ Rafaela Quinteru je vypsána odměna 20 milionů dolarů. Hledají ho vrtulníkem, ale uniká
Popisek: Rafael Quintero
04 / 05 / 2018, 18:00

Podle FBI je Rafael Quintero (1952) kmotr mexického obchodu s drogami. Říkají mu Král všech narcos. V současné době je v Top 10 nejhledanějších zločinců FBI jediným, na něhož byla vypsána částka v řádech milionů. Celkem je za jeho dopadení odměna 20 milionů dolarů

V 80. Letech založil největší mexický drogový kartel Guadajalara, který zásoboval USA marihuanou, kokainem a heroinem. V roce 1985 Quintero unesl a zabil amerického federálního agenta Kiki Camarenu (DEA).

Quinteru udělala marihuana. Začal ji pěstovat na ranči svého bratra, později přikoupil okolní ranče a začal obchodovat s marihuanou ve velkém. Je považován za zakladatele mexického obchodu s drogami a největšího narkobarona své generace.

psali jsme: Jak krásná Mária, luxusní prostitutka, zastřelila příbuzného amerického prezidenta a vyplakala si pouhých 13 let v base. Již míří domů!

V roce 1985 Quintero umučil spisovatele Johna Claye Walkera a mladého zubaře Alberta Radelata. Oba Američané obědvali v restauraci a omylem vešli do salónku, kde měl Quintero a jeho kumpáni večírek.

Quintero krátce před propuštěním

Quintero krátce před propuštěním

 

Quintero je nechal svázat a odvléct do skladiště. Tam je mučil kleštěmi a vyslýchal. Walker zemřel na místě, Radaleta ještě žil když ho zabalili do ubrusu a pohřbili v nedalekém parku. Těla byla objevena až půl roku poté. Quintero oba zajatce zřejmě považoval za tajné agenty USA.

psali jsme: Texaská sedmička: V jednoduchosti je síla. Sedm vězňů na útěku v převleku za misionáře. Dopadeni díky televizi

V roce 1984 zapálila mexická policie Quinterův ranč a rozsáhlá pole kolem. Spálila marihuanu za 160 milionů dolarů, tedy obrovské množství. Policii přivedl na stopu americký agent Kiki Camarena, který v Mexiku působil v utajení.

Quintera pak z pomsty agenta Camarenu unesl a s ním i jeho pilota. Brutálně je mučil a pak zabil. Později vyšlo najevo, že Camarena sám obchodoval s drogami a spíše než agent to byl práskač, který se chtěl zbavit konkurence. Quintera po vraždách odletěl s milenkou do Kostariky.

psali jsme: Vrah Roman Čabrada utekl z vězení společně s komplicem. Ukryli se ve falešné paletě, kterou sami vyrobili

Ve svém rodném městě je Quintero uctíván, protože věnoval pro místní rozvoj miliony dolarů. Za jeho peníze byl například postaven klíčový úsek místní dálnice.

V Kostarice, kam uprchl s milenkou, byl Quintera zatčen v roce 1985 a převezen do vězení v Mexiku. USA usilovaly o jeho vydání marně. Z vězení Quintera dál řídil své obchody, a to pomocí nejméně šesti členů své rodiny.

psali jsme: Lesní vrah Kalivoda: Bývalý policista, hvězda televizní soutěže Chcete být milionářem? Střílel lidi namátkou v lese. Vyzkoušel si to na kravách

Ve vězení strávil 28 let, propuštěn na svobodu byl v roce 2013. Od té doby ho nikdo neviděl. V roce 2016 však dal rozhovor časopisu Proceso. V rozhovoru řekl, že ho po propuštění kontaktovali mexičtí narkobaroni a on jim řekl, že se do byznysu nevrátí a že agenta Kikiho Camarenu nezabil. Jediné, co si prý přeje, je klid.

Spojené státy uspořádaly několik pátracích výprav, například v březnu 2018, kdy Quinteru hledali okolo jeho rodného města v Mexiku pomocí vrtulníků Black Hawk.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace