Na Michiganské univerzitě v USA vyvinuli likvidátor dronů

Na Michiganské univerzitě v USA vyvinuli likvidátor dronů
Autor fotografie: YouTube/screenshot
11 / 01 / 2016, 19:30

Vědci z Michiganské technické univerzity přišli s dalším řešením, jak likvidovat drony, které se pohybují v zakázaných zónách.

Drone může být ovládán ručně pilotem nebo automaticky a jakmile zaregistruje "nepřátelský dron" vystřelí na něj až do vzdálenosti 12 metrů síť. Svůj systém si chtějí nechat patentovat. Zdroj: telegraph.co.uk

Podobný systém už zavedla tokijská policie v listopadu loňského roku, která objednala celou flotilu bezpilotních letadel, které mají chránit budovu japonského předsedy vlády.

Zdroj: telegraph.co.uk

Firma Battelle zase vyvinula revoluční zbraň, která je schopná díky rádiovému signálu převzít kontrolu nad drony, které bez povolení přelétají nad soukromými nebo přísně střeženými vládními pozemky a objekty.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.