Na ministerstvu vnitra vznikne specializované centrum boje proti terorismu

Na ministerstvu vnitra vznikne specializované centrum boje proti terorismu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Milan Chovanec
12 / 05 / 2016, 18:00

Řekl to dnes ministr vnitra Milan Chovanec na bezpečnostním auditu ČR.

Na ministerstvu vnitra vznikne od příštího roku specializované centrum boje proti terorismu. Řekl to dnes na bezpečnostním auditu ČR ministr vnitra Milan Chovanec. Počítá s tím, že půjde o malý odbor, který by se ale zabýval problematikou na špičkové úrovni.

Chovanec chce nový odbor vytvořit vyčleněním několika dalších odborů, aby vznikl malý odbor, který má být špičkově výkonnou jednotkou. Členy centra se mají stát civilní zaměstnanci, nikoliv policisté či příslušníci tajných služeb.

Centrum se má kromě bezprostředních teroristických hrozeb zabývat i novým fenoménem tzv. hybridních hrozeb. Podle Chovance by měla náplň nové odboru též zahrnovat zabraňování šíření mylných nebo nepravdivých informací a propagandy cizí moci. Jedna z dalších buněk odboru by se také mohla specializovat na analýzu dezinformací z otevřených zdrojů včetně sociálních sítí a jejich vyvracení.

Odbor, který v příštím roce na ministerstvu vnitra vznikne, je součástí širšího plánu na posílení bezpečnosti ČR. S ním je spojen i plánovaný Národní systém ochrany měkkých cílů jakožto další výrazný prvek v ochraně před terorismem. Jedná se místa s velkou koncentrací lidí, například obchodní centra, univerzity či velké závody. Stát by v tomto systému fungoval jako metodická opora, který by soukromým objektům radil, jak zvýšit odolnost proti útokům.

Obě novinky jsou výsledkem bezpečnostního auditu, jenž resortu vnitra zadal premiér Bohuslav Sobotka. Dalším průběžným opatřením má bát podle Sobotky navyšování kapacit policie, armády a tajných služeb či zlepšení ochrany mezinárodních letišť v ČR.

 

Zdroj: aktualne.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace