Na místě, kde Mojžíš spatřil boha v podobě hořícího keře, vraždil ISIS

Na místě, kde Mojžíš spatřil boha v podobě hořícího keře, vraždil ISIS
Autor fotografie: Vyacheslav Argenberg (CC BY 2.0)|Popisek: Klášter svaté Kateřiny
19 / 04 / 2017, 07:30

Nejméně jednoho mrtvého a čtyři další zraněné si dnes v Egyptě vyžádal útok ozbrojenců na stanoviště policejních sil.

Informovala o tom agentura Reuters s tím, že čin se odehrál na Sinajském poloostrově v bezprostřední blízkosti známého kláštera svaté Kateřiny. K přepadu se přihlásilo teroristické hnutí Islámský stát (IS).

Napadené policejní stanoviště podle informací AFP složí k ostraze kláštera. Od vstupu do areálu je vzdáleno několik stovek metrů. Prohlášení IS, který se k činu přihlásil, zveřejnila agentura Amak, kterou islamisté ke komunikaci se světem používají.

Egypt se před zhruba týdnem stal dějištěm dvou bombových atentátů na koptské kostely v Tantě a Alexandrii, při kterých zahynulo 45 lidí. K útokům se přihlásilo teroristické hnutí Islámský stát.

Klášter svaté Kateřiny byl postaven na místě, kde podle tradice Mojžíš spatřil boha v podobě hořícího keře. Objekt, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, každoročně navštíví desetitisíce turistů.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace