Na německém odpočívadle zavražděn polský občan - policie žádá o pomoc

Na německém odpočívadle zavražděn polský občan - policie žádá o pomoc
Autor: KŘP Libereckého kraje|Popisek: Žádost německé policie o pomoc
18 / 11 / 2014, 12:45

18.11.2014 / Státní zastupitelství vypsalo odměnu 5 000 Eur za informace, které by vedly k dopadení pachatele. Mohou pomoci i čeští občané?

Kriminální policisté z Korbachu, ze skupiny vražd, žádá českou veřejnost o pomoc v souvislosti s případem vraždy polského občana.

K vraždě, při níž byl zastřelen polský občan Ryszard FUDALA, došlo 7. října 2014 na spolkové dálnici A44 - odpočivadlo "Biggenkopf", Kassel ve směru na Dortmund, u 34474 Diemelstadt 

leták

Za informace, které by vedly k pachateli násilného trestného činu, vypsalo Státní zastupitelství Kassel odměnu ve výši 5 000 Eur. Ve Spolkové republice Německo byly letáky vyvěšeny v oblasti 50 kilometrů až ke státním hranicích na všech čerpacích stanicích, parkovištích i nákladních nádražích automobilové dopravy. Plakáty vydala spolková policie v několika jazycích (PL, CZ, UA, SK, atd.), a to z důvodu, že na odpočívadle "Biggenkopf" se zastavuje velké množství cizinců.

Pokud by i čeští občané měli informace, které by německé policii pomohly s objasněním případu, je možné je předat policistům prostřednictvím linky bezplatného tísňového volání 158.

Zdroj: Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace