Na novém videu se diví separatisté, že došlo k sestřelení civilního letadla

Na novém videu se diví separatisté, že došlo k sestřelení civilního letadla
17 / 07 / 2015, 12:15

Rok od strašlivé katastrofy malajsijského letadla na Ukrajině se objevilo nové video. Jsou na něm krátce po pádu letadla zachyceni ozbrojenci - evidentně překvapení, že došlo k sestřelení boeingu plného cestujících.

Nové záběry zveřejněné australským mediálním servrem news.com.au, ukazují trosky letadla boeing MH17, ve kterých se přehrabují šokovaní, pravděpodobně proruští separatisté. Vojáci  otevírají zavazadla zemřelých cestujících a podle slov na videu jsou zaskočeni, že došlo k sestřelení civilního letadla. Maskovaný muž, který mluví směsicí ruštiny a ukrajinštiny se ptá, kde jsou zbytky bombardéru suchoj.

"Říkali, že ten suchoj sestřelil civilní letadlo a naši pak sestřelili tu stíhačku," sděluje velitel ozbrojenců informaci, kterou se dozvěděl po telefonu.

"Ale kde je suchoj? Tohle je...to je civilní letadlo," říká někdo mimo záběr.

"Malajsie. Kdo jim povolil průlet?", diví se muž, který filmuje. 

Velitel ozbrojenců hlásí do telefonu, že jsou na místě těla civilistů včetně žen.

 "Dopr...Civilní letadlo bylo, dopr...", uleví si po té, kdy se přes telefon ujistí, že to, co vidí, je pravda.

Okamžitě pak vydává rozkaz, aby byly nalezeny černé skříňky. Jednu skutečně najdou.

"Tady je černá skříňka, podívej! Vem ji do auta a najděte další, měly by tu být dvě," říká velitel.

Velitelovi se také nejprve nelíbí, že se místo neštěstí fimluje. Muž za "kamerou" se obhajuje tím, že "nikdy netočí obličeje."

"Kluci, stejně se mi to nelíbí. Může to uniknout na internet."

Video, které trvá celkem 17 minut, skutečně na internet uniklo a to přesně rok po tragédii. Zemřelo tehdy 298 lidí, mezi nimi 80 dětí. Letadlo boeing MH17 bylo sestřeleno na východní Ukrajině pravděpodobně raketou země-vzduch. Žádné trosky dalšího letounu nebyly na místě nalezeny a dodnes ani není jasné, kdo za zmařené životy nese odpovědnost. Moskva svaluje vinu na Ukrajinu a opačně. Vladimír Putin odmítá vznik mezinárodního tribunálu, který by událost prošetřil. 

 Zdroj: New.com.au

 

Tagy článku