Na Nymbursku hořel sklad pohonných hmot v areálu družstva

Na Nymbursku hořel sklad pohonných hmot v areálu družstva
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: požár
16 / 07 / 2016, 17:00

Při požáru ani následných výbuších nebyl nikdo zraněn.

Areál zemědělského družstva ve Velkých Výklekách na Nymbursku dnes večer zasáhl rozsáhlý požár, který provázely výbuchy. Oheň zachvátil dvoupodlažní budovu, ve které byly uskladněny pohonné hmoty.

Desítkám hasičům se zhruba po dvou a půl hodinách podařilo dostat plameny pod kontrolu a dohašovaly zbylá ohniska. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Škoda na objektu, nikoliv na uskladněných látkách, byla podle něj předběžně vyčíslena na milion korun, uchráněné hodnoty na pět milionů.

Hlášení o požáru budovy o rozměrech 30 krát deset metrů dostali hasiči ve 20:15. Plameny podle Holomčíka šlehaly až několik desítek metrů vysoko. Kouř ale stoupal vzhůru, takže nebyla ohrožena žádá z okolních obcí. ,,Obytné domy jsou naštěstí v dostatečné vzdálenosti," řekla ČTK Iva Schmidová, starostka Běrunic, pod něž Velké Výkleky patří.

Při požáru podle Holomčíka zřejmě explodovaly některé sudy, takže se hasiči nemohli dostat moc blízko k plamenům. "Byl to jeden výbuch za druhým," potvrdila Schmidová. Co přesně bylo v budově uskladněno, nevěděla. Areál je podle ní v majetku soukromé firmy.

Na místě zasahovalo pět profesionálních a deset dobrovolných jednotek, a to nejen ze středních Čech, ale i z Královéhradeckého kraje. Kvůli vysokému počtu zasahujících hasičů byl vyhlášen vysoký, třetí stupeň požárního poplachu.

Podle prvních informací se podařilo dostat požár pod kontrolu po 21:00, později ale hasiči tento údaj opravili. Konečná lokalizace byla stanovena na 22:50, kdy byl také zrušen třetí poplachový stupeň. ,,V současné době je to uhašeno a místo budou jednotky do rána hlídat. Je tady policie a bude se vyšetřovat příčina," uvedla starostka před 23:00. K budově podle Holomčíka dorazil také statik.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku