Na palubě zříceného ruského Airbusu byl nalezen časový spínač.

Na palubě zříceného ruského Airbusu byl nalezen časový spínač.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
13 / 11 / 2015, 10:00

Informaci zveřejnila americká televizní stanice Fox News.

Vyšetřovatelé, kteří se zabývají katastrofou ruského letadla Airbus A321 v Egyptě, při kterém zahynulo všech 224 lidí, zjistili, že na palubě letadla se nacházel časový spínač, oznámil televizní kanál Fox News s odvoláním na zdroj blízký vyšetřování. Podle informace televizního kanálu bylo zařízení „nastaveno na dvě hodiny“.

Není jasné, jak byla získána tato informace, zda ze zachycené komunikace mezi teroristy nebo vyšetřováním na místě pádu letadla. Jiný zdroj oznámil, že podle jedné z pracovních verzí byla bomba položena v palivovém systému letadla nebo vedle ní, anebo v místě jejího spojení s motorem. Podle názoru zdroje vysvětluje tato teorie absenci přímých důkazů. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace