Na pařížské třídě Champs-Élysées narazil úmyslně řidič do policejní dodávky. V autě byl nalezen kalašnikov a výbušniny

Na pařížské třídě Champs-Élysées narazil úmyslně řidič do policejní dodávky. V autě byl nalezen kalašnikov a výbušniny
Popisek: policie
19 / 06 / 2017, 17:15

Do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées dnes naboural úmyslně řidič, v důsledku čehož začala dodávka hořet.

/AKTUALIZOVÁNO/ Paříž se stala terčem dalšího pokusu o teroristický útok, který ale pachateli nevyšel a útočník na místě přišel o život. Muž, který byl podle agentury AFP v evidenci úřadů jako islámský radikál, naboural autem do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées. Jeho vozidlo začalo na místě hořet. Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb informoval, že v autě se našla automatická pušku s množstvím nábojů, roznětka a plynová bomba, která požár zřejmě způsobila. Policisté útočníka z vozu vytáhli s vážnými popáleninami - buď byl mrtvý na místě nebo velmi brzy podlehl svým zraněním. Našla se přitom u něho pistole. Podle vyšetřovatelů byl útočníkem 31letý francouzský občan, který byl kvůli své radikální činnosti v evidenci úřadů od roku 2015. Neměl ale za sebou kriminální minulost. Podle AFP byla i jeho rodina součástí hnutí salafistů, tedy islámských fundamentalistů.

 

Zatím není jasné, zda je útočník naživu, nebo byl zneškodněn policií. Podle televize BFMTV policisté muže okamžitě zadrželi a odvezli k výslechu. Muž neměl utrpět při incidentu žádné zranění.

Podle agentury AP byl však muž namístě zastřelen policisty. To mělo potvrdit i francouzské ministerstvo vnitra. Policie každopádně vyšetřuje událost jako útok. V autě pak byly nalezeny různé zbraně včetně kalašnikova, nábojů a výbušnin.

 

Pařížská prefektura oznámila na twitteru, že oblast včetně přilehlé stanice metra byly uzavřeny, a vyzvala veřejnost, aby se dané lokalitě vyhýbala. Policie informovala, že ani policisté ani nikdo z civilistů neutrpěli při incidentu žádné zranění.

Policie oznámila, že má v tuto chvíli situaci pod kontrolou.

 

psali jsme:

VIDEO Útok autem v Londýně: řidič najel do lidí u mešity, zabil jednoho člověka. Jsem hrdý na to, co jsem udělal, řekl

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace