Na Prague Pride vyzývali k upalování policistů. Už padlo první oznámení

Na Prague Pride vyzývali k upalování policistů. Už padlo první oznámení
13 / 08 / 2018, 15:30

Řada policistů si hromadně stěžuje prostřednictvím Mobbing Free Institutu a odborů, které je zastupují, na sobotní mnohatisícový průvod LGBT Prague Pride, konkrétně na protestní shromáždění zastánců tradičního pojetí rodiny. Někteří protestující totiž vybízeli k likvidaci policistů.

„Dnes jsem se v televizi dozvěděl, že kromě hrdého pochodu homosexuálů se sešli i extremisté, to byli ti zastánci tradiční rodiny v pojetí muž žena dítě. A pak koukám, že v průvodu tisíců LGBT, ve kterém hrdě jela pirátská loď včetně kandidáta na primátora, zazněla hesla: ‚Vezmi Molotovův koktejl (zápalná láhev, pozn. red.) a upaluj policisty‘ Média mlčí. To je skandální,“ zlobí se například jeden z občanů. Transparent byl v anglickém jazyce (viz foto).

Tuhý již oznámení převzal

Institut podal již v neděli podnět k prošetření tohoto protiprávního jednání. „Během několika dnů se podle zákona budeme dotazovat, jak byla věc kvalifikována a pod jakým číslem jednacím,“ stojí ve vyjádření. Oznámení bylo podáno elektronicky k rukám policejního prezidenta, který si jej v neděli převzal. Security magazín ho má k dispozici:

 psali jsme: Expolicistka varuje Sobotku před Chovancem i kvůli sebevraždám

„V návaznosti na bouřlivou reakci příslušníků, kteří se obrátili na Odborovou alianci IZS a náš institut, týkající se události v Praze (pochod Pride Prague), kde dosud neznámý spoluobčan podněcuje svým transparentem k nenávisti a vyvražďování/vypalování policie, podáváme podnět k prošetřeni tohoto protiprávního jednání,“ zní v úvodu.

Veterán je stíhán v podobné věci

Ve věci policisté odkazují „na obdobný případ s Martinem Zapletalem, který při demonstraci 17. listopadu 2017 údajně podněcoval spoluobčany k nenávisti tím, že máchal cepem.“

Policie letos v březnu obvinila válečného veterána z Kosova a Kuvajtu Zapletala z podněcování k nenávisti. Na demonstraci na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad totiž vyzýval občany, aby vzali do rukou cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům. Za to mu hrozí až dva roky vězení. Proti zahájení stíhání chce podat stížnost.

psali jsme: Tuhý s Chovancem plánují obcházet zákon o svobodném přístupu k informacím

Na sociálních sítích vzbudil sobotní incident vášnivé debaty, do kterých se zapojují stovky rozčílených policistů. Žádají prošetření události.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace