Na Prague Pride vyzývali k upalování policistů. Už padlo první oznámení

Na Prague Pride vyzývali k upalování policistů. Už padlo první oznámení
13 / 08 / 2018, 15:30

Řada policistů si hromadně stěžuje prostřednictvím Mobbing Free Institutu a odborů, které je zastupují, na sobotní mnohatisícový průvod LGBT Prague Pride, konkrétně na protestní shromáždění zastánců tradičního pojetí rodiny. Někteří protestující totiž vybízeli k likvidaci policistů.

„Dnes jsem se v televizi dozvěděl, že kromě hrdého pochodu homosexuálů se sešli i extremisté, to byli ti zastánci tradiční rodiny v pojetí muž žena dítě. A pak koukám, že v průvodu tisíců LGBT, ve kterém hrdě jela pirátská loď včetně kandidáta na primátora, zazněla hesla: ‚Vezmi Molotovův koktejl (zápalná láhev, pozn. red.) a upaluj policisty‘ Média mlčí. To je skandální,“ zlobí se například jeden z občanů. Transparent byl v anglickém jazyce (viz foto).

Tuhý již oznámení převzal

Institut podal již v neděli podnět k prošetření tohoto protiprávního jednání. „Během několika dnů se podle zákona budeme dotazovat, jak byla věc kvalifikována a pod jakým číslem jednacím,“ stojí ve vyjádření. Oznámení bylo podáno elektronicky k rukám policejního prezidenta, který si jej v neděli převzal. Security magazín ho má k dispozici:

 psali jsme: Expolicistka varuje Sobotku před Chovancem i kvůli sebevraždám

„V návaznosti na bouřlivou reakci příslušníků, kteří se obrátili na Odborovou alianci IZS a náš institut, týkající se události v Praze (pochod Pride Prague), kde dosud neznámý spoluobčan podněcuje svým transparentem k nenávisti a vyvražďování/vypalování policie, podáváme podnět k prošetřeni tohoto protiprávního jednání,“ zní v úvodu.

Veterán je stíhán v podobné věci

Ve věci policisté odkazují „na obdobný případ s Martinem Zapletalem, který při demonstraci 17. listopadu 2017 údajně podněcoval spoluobčany k nenávisti tím, že máchal cepem.“

Policie letos v březnu obvinila válečného veterána z Kosova a Kuvajtu Zapletala z podněcování k nenávisti. Na demonstraci na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad totiž vyzýval občany, aby vzali do rukou cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům. Za to mu hrozí až dva roky vězení. Proti zahájení stíhání chce podat stížnost.

psali jsme: Tuhý s Chovancem plánují obcházet zákon o svobodném přístupu k informacím

Na sociálních sítích vzbudil sobotní incident vášnivé debaty, do kterých se zapojují stovky rozčílených policistů. Žádají prošetření události.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku