Na rakousko-maďarských hranicích byly kvůli migrantům zavedeny kontroly

Na rakousko-maďarských hranicích byly kvůli migrantům zavedeny kontroly
Popisek: Loni v létě se přes přechod v Nickelsdorfu dostaly do Rakouska desetitisíce migrantů putujících po takzvané balkánské stezce
04 / 07 / 2016, 12:45

Rakouská policie dnes kvůli obavám z nárůstu počtu migrantů v letních měsících zvýšila intenzitu hraničních kontrol na přechodu s Maďarskem.

Vídeň - Na maďarské straně se ráno vytvořila kolona, v níž někteří řidiči čekali i dvě hodiny, informovala agentura APA.

"Na základě zkušeností z loňského roku s vysokým počtem záchytů uprchlíků jsme dnes, tedy 4. července, zvýšili intenzitu kontrol, abychom předešli situaci, jakou jsme tu měli loni," uvedla policejní mluvčí Daniela Landauerová.

Kontroly rakouská policie zpřísnila pouze na hraničním přechodu Nickelsdorf-Hegyeshalom, jímž však prochází hlavní dálniční spojení mezi Vídní a Budapeští.

Loni v létě se přes přechod v Nickelsdorfu dostaly do Rakouska desetitisíce migrantů putujících po takzvané balkánské stezce z Turecka, přes Řecko, Makedonii, Srbsko a Maďarsko. Většina z nich následně Rakouskem projela do Německa či dál do skandinávských zemí.

Kolony se podle Landauerové dnes ráno vytvořily ale nejen kvůli intenzivnějším policejním kontrolám, ale také kvůli tomu, že po víkendovém zákazu na silnice opět vyjely kamiony. Roli hraje podle mluvčí také začínající letní sezóna a s ní související zvýšený provoz.

Podle agentury APA se dá jen těžko projet nejen po dálnici A6, ale ucpané jsou i objízdné trasy. Kolony se proto tvoří i na hraničním přechodu Klingenbach-Šoproň a na rakousko-slovenském přechod Kittsee-Bratislava Petržalka.

Tagy článku