Na Ruzyni nouzově přistálo letadlo s nahlášenou bombou na palubě

Na Ruzyni nouzově přistálo letadlo s nahlášenou bombou na palubě
30 / 12 / 2016, 23:00

Na starém letišti v pražské Ruzyni dnes večer nouzově přistálo letadlo mířící ze Španělska do Varšavy, řekl ČTK zdroj z letiště.

Praha (ČTK) -  Pilot ohlásil, že má na palubě muže, který vyhrožuje bombou, vyplývá z jeho komunikace se řízením letového provozu zaznamenané na webu www.liveatc.net. Muže polské národnosti, který bombou hrozil, zadržela policie, řekl České televizi (ČT) ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

"Člověk, který hrozil nástražným výbušným systémem, je zneškodněn, v současné době v moci policie," uvedl Chovanec. Neupřesnil, jestli zadržený u sebe bombu měl. Pasažéři z letadla jsou evakuováni, prohlédne ho pyrotechnik. Letadlo by mohlo pokračovat v letu v sobotu dopoledne, doplnil ministr.

Pilot letadla mířícího z Las Palmas do Varšavy podle záznamu na webu www.liveatc.net oznámil, že má na palubě 162 pasažérů a šest členů posádky. Letadlo mělo podle jeho sdělení ještě 5,6 tuny paliva. "Žádáme plnou pohotovost, asistenci pyrotechnické jednotky a protiteroristického týmu," hlásil.

Podle Chovance nouzové přistání na starém ruzyňském letišti nemělo dopad na letový provoz v nové části letiště využívané pro běžné lety.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace