Na Slovensku bude demonstrace za vznik nové vlády

Na Slovensku bude demonstrace za vznik nové vlády
Autor: pixabay.com
06 / 03 / 2018, 06:30

Organizátoři pátečních vzpomínkových shromáždění na památku zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, kterých se na Slovensku a v zahraničí zúčastnily tisíce lidí, požadují vznik nové slovenské vlády.

Zároveň svolali na nadcházející pátek do Bratislavy a dalších blíže neupřesněných měst na Slovensku demonstraci.

"Dnes je zřejmé, že premiér Robert Fico a ministr vnitra Robert Kaliňák nereprezentují hodnoty, za které se v pátek postavily tisíce lidí na Slovensku a ve světě. Z toho důvodu pokračujeme v občanských shromážděních a vyzýváme všechny občany, aby se k nám přidali a vytrvali," napsali organizátoři na sociální síti.

Občanští aktivisté, kteří stáli za vzpomínkovými shromážděními za Kuciaka a jeho přítelkyni, kromě vzniku nové důvěryhodné vlády bez lidí podezřelých z korupce a napojení na organizovaný zločin žádají i nezávislé vyšetření zmíněné vraždy za účasti mezinárodních vyšetřovatelů.

Rozsáhlou rekonstrukci vlády nebo vypsání předčasných voleb jako východisko z krize důvěry ve stát navrhl v neděli prezident Andrej Kiska, který také ohlásil jednání se zástupci politických stran. Opozice se v reakci přiklonila k novým volbám. Strana Most-Híd, která je jednou ze tří stran koalice a která minulý týden vyzvala Kaliňáka k rezignaci, požaduje rekonstrukci vlády.

Premiér a předseda nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie Robert Fico účast prezidenta na řešení krize odmítl. Případná rekonstrukce vlády bude podle něj výsledkem dohody koaličních stran.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace