Na provoz nedostane Český svaz bojovníků za svobodu už ani korunu. Navíc musí vyklidit kanceláře, rozhodla ministryně obrany

Na provoz nedostane Český svaz bojovníků za svobodu už ani korunu. Navíc musí vyklidit kanceláře, rozhodla ministryně obrany
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Jaroslav Vodička
03 / 05 / 2022, 14:30

Kontroverzní Český svaz bojovníků za svobodu v čele s Jaroslavem Vodičkou již nebude dotován ze státního rozpočtu, nyní musí také vyklidit své kanceláře v několika městech v budovách, které měl pronajaté od ministerstva obrany.

Nejenže Český svaz bojovníků za svobodu už nedostane na svůj provoz finanční prostředky ze státního rozpočtu, navíc bude muset vyklidit i své kanceláře v několika městech, které měl pronajaté od ministerstva obrany. Rozhodla o tom rezortní šéfka Jana Černochová. ČT uvedla, že svaz tak bude muset vyklidit kanceláře v Opavě, Českých Budějovicích a Jihlavě.

Zmíněný krok je dalším v pořadí, kterým ministerstvo obrany, potažmo vláda, omezuje či ukončuje svou podporu svazu, který vede kontroverzní Jaroslav Vodička, který byl členem KSČ a Pohraniční stráže.

Vedení svazu v čele s Vodičkou bylo před několika lety nařčeno z toho, že účelově utlumuje kritiku organizace a chová se autoritativně. Ze svazu začali odcházet nespokojení členové, kteří na poměry ve vedení svazy upozorňovali, pokud nebyli vedením rovnou vyloučeni.

Vodička však vždy veřejnou kritiku odmítl s tím, že se nezakládá na pravdě a je vedena jednostranně a účelově. 

Mnozí zákonodárci jako například Jakub Janda začali volat po ukončení státního příspěvku svazu, kdy v posledních letech dostával ročně na svou činnost kolem 6 milionů korun. I když se původně plánovala nižší státní podpora ve výši 1 milionu korun, nakonec bylo letos rozhodnuto o tom, že svazu nebude přiřknuta ani koruna dotací, což Janda i jiní zákonodárci kvitovali pozitivně.

Zdroj: ČT, Forum24

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace