Na technologickém veletrhu v Rumunsku byl představen robot vytištěný 3D tiskárnou. Může mluvit několika jazyky

Na technologickém veletrhu v Rumunsku byl představen robot vytištěný 3D tiskárnou. Může mluvit několika jazyky
Popisek: robot
31 / 05 / 2017, 16:00

Francouzský designer Gael Langevin představil na technologickém veletrhu v Rumunsku svého robota vytištěného z 3D tiskárny.

Langevinův umělohmotný DIY robot v lidské velikosti pojmenovaný InMoov umí mimo jiné vzít a upustit malý malý míček či kynout hlavou. Podle svého tvůrce však robot ještě zdaleka není dokonalý, jak by si představoval.

Robot byl vytištěn kompletně 3D tiskárnou podle Langevinova designu. Idea ,,stvořit" tímto způsobem robota vznikla v roce 2011, kdy francouzský designer pomocí 3D tiskárny vytiskl protetickou ruku.

Langevin doufá, že jeho robot se uplatní ve školách, kde bude pomáhat dětem, či v nemocničních zařízeních. Langevin při představení svého robota prohlásil, že více než DIY robotů (do it yourself - domácí či vlastnoručně sestavený robot) už bylo vytvořeno jinými lidmi podle jeho designu. 

Výhodou Langevinova robota je to, že může být naprogramován, aby mluvil několika cizími jazyky, mimo jiné anglicky, nizozemsky, španělský, rusky či francouzsky. Základní cena tohoto robota pak činí 1 500 Euro (necelých 40 000 korun).

 

psali jsme:

Robot, který je schopen emocí, se vyprodal během minuty

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace