Na tržišti s jídlem se odpálila desetiletá dívka. Vážně zranila jednoho člověka

Na tržišti s jídlem se odpálila desetiletá dívka. Vážně zranila jednoho člověka
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: výbuchy
03 / 01 / 2017, 13:00

Na Nový rok se v nigerijském městě Maiduguri odpálila teprve desetiletá dívka. Jejím cílem bylo tržiště s jídlem v severovýchodní části města.

Jeden člověk byl při výbuchu vážně zraněn, nejsou hlášeni žádní mrtví. Podle serveru Daily mail se dívka v nestřežený okamžik přiblížila k místu, kde nakupovalo velké množství lidí na tržišti, a pak se následně odpálila. Při výbuchu sama zemřela.

Zatím se k útoku nepřihlásila žádná skupina, ale je pravděpodobné, že za ním stojí islamistická organizace Boko Haram, která operuje v severovýchodní Nigérii, kde se snaží ustavit svébytnou formu islamistického státu založenou na přísném dodržování práva šaría a dalších konzervativních pravidel islámu.

související: Sebevražední atentátníci z islamistické skupiny Boko Haram jsou i děti

Jak informuje server Daily mail, Boko Haram má na svědomí nejméně 20 000 životů a kvůli jeho teroristickým aktivitám bylo vyhnáno ze svých domovů zhruba 2,5 milionu lidí.

 psali jsme:

Sebevražedná atentátnice zabila 8 lidí v Nigérii

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace