Na Ukrajině propukly další boje

Na Ukrajině propukly další boje
Autor fotografie: YouTube/ ukraine war|Popisek: Boje u Šyrokyne
27 / 04 / 2015, 10:30

OBSE hlásí porušování minských dohod o příměří. Ukrajincům se údajně "nechce jít do války"- píše americký Washington Post.

Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE; Organization for Security and Cooperation in EuropeOSCE) dnes oznámili v Kyjevě, že u obce Šyrokyne nedaleko východoukrajinského Mariupolu byly o víkendu zaznamenány nejsilnější přestřelky za poslední tři měsíce. (Zdroj: osce.org). Video YouTube, WarLeaks 

Podle OBSE se u Šyrokyne o víkendu ozývala palba z děl, tanků a minometů, které podle minských mírových dohod měly být z donbaské fronty staženy. Obec leží asi 20 kilometrů východně od azovského přístavu Mariupolu, který je největším městem mezi ruskou hranicí a okupovaným Krymem. O obětech se zprávy z Šyrokyne nezmiňují (zdroj: lidovky.cz)

Naopak proruský server cz.sputniknews.com včera informoval, že příslušníci ukrajinských silových struktur ostřelovali obytné čtvrti Doněcku zápalnou municí. Novinářům to oznámil zástupce velitele štábu domobrany DLR Eduard Basurin. „Včera večer byla zápalnou municí ostřelována osada u dolu Okťjabrskaja. Zdůrazňuji, že ostřelovány byly obytné čtvrtě", poznamenal.

Stejný server současně zveřejnil informaci o tom, že "Ukrajinci souhlasí s tím, že budou uvězněni za vyhýbání se vojenské službě, jenom, aby se nemuseli účastnit bojových akcí na východě Ukrajiny". Cituje jednoho z branců, který poskytl rozhovor deníku The Washington Post:

„Já jsem se už dávno rozhodl, že nebudu na povolávací rozkaz reagovat. Absolutně mě nezajímá účast v tomto konfliktu. Oni (úřady a velitelství — pozn. red.) měli konat efektivněji, aby omezili ztráty. Já nechci seznamy obětí doplňovat", uvádí WP slova pětadvacetiletého zaměstnance kyjevské nevládní organizace Igora. (zdroj: sputniknews.com)

 

Tagy článku