Na všech životech záleží!

Na všech životech záleží!
Autor: Pixabay
30 / 06 / 2021, 11:00

Aneb nedávný varující apel známého instruktora Mgr. Pavla Černého, pplk v.v., který působil jako mezinárodně uznávaný lektor po celém světě a realizoval bezpočet výcviků policejních speciálních jednotek nejen v Evropě, ale i například v Číně, Afghánistánu, Kongu, Mexiku, Togu, Indii, Kuvajtu, Vietnamu, Ghaně, Gruzii, Egyptě aj. Citujeme velmi podnětné apely z jeho facebookového profilu:

Před pár dny "jeden politik jedné strany" dal na svůj FB profil prohlášení", že na určitých životech záleží.." Podobná hesla se objevují a stávají málem náboženstvím v USA. A před pár dny podobnou ceduli tasili i v Bruselu... Co na to říci?

                                      apel

Že se to stalo jakousi pokroucenou módou. A dle mě též velmi nebezpečným ideopolitickým dogmatem, které v historii nic dobrého nepřinesly. Naopak byly vždy zatím příčinou jen násilí, ničení a zmaru.

Vždy totiž, když se počala nějaká rasa (ale i etnikum, či náboženství) nějak uměle cíleně vyvyšovat, nedopadlo to následně moc dobře - a to mluvíme nejen o té rase "árijské", což v důsledku znamenalo nakonec pro náš svět desetimiliony mrtvých nejen v boji, ale i umučených a zahynuvších v koncentračních táborech.

Jsem vůbec opravdu rád, že jsem se narodil a též žiji v České republice. A to nejen proto, že jsme jednou z vůbec nejbezpečnějších zemí světa - a též přesto, že nepatříme k úplně nejbohatším státům na zeměkouli. Ale žiji především v zemi, která nikdy nikoho nenapadla a neokupovala (či dokonce realizovala nějakou úděsnou genocidu) - a tudíž nemusí mít ono špatně svědomí sousedního Německa, které se pak v poslední době mění v tendenci "konat dobro", které jednak v konečném důsledku a podobě dobrem rozhodně není a ještě toto "dobro" nutí paradoxně dělat všude kolem ostatní, dokonce včetně obětí tehdejších svého vraždění a zvěrstev.

Také oceňuji, že moji a naši předkové neměli pražádné kolonie - tedy nebohatli z takových držav. A naše země se na rozdíl od jiných po světě díky tomu následně nestala jednou ze světových velmocí, které následně ovládaly a rozdělovaly si svět a zaznamenaly díky svému kolonializmu i ten obrovský rozkvět, ze kterého mimochodem ekonomicky žijí dodnes. A který tyto stále ale pak opět platí současným nekonečným sebemrskáním - za tyto časy, na které holt nemohou být moc hrdí.

No a taktéž jsme, co já vím, nikoho nikdy nezotročovali. Tedy otroky v minulých stoletích nechytali, neprodávali - anebo jejich práci nevyužívali pro zvyšování prosperity osobní či dokonce celé země. A tak se dnes nemusíme nějak naštěstí kát, omlouvat - či dokonce před někým poníženě klekat.

Jak mi řekl jeden velmi vzdělaný člověk před lety ve světě: "Vás Čechy (mínil tím Čechoslováky) mají všude rádi, nebo alespoň k vám nechovají nenávist, jako k jiným národům - nebyli jste totiž nikdy imperiální velmoc, co by někoho okupovala, či mu alespoň vnucovala (vnucuje) svoji politiku. Stavěli jste namísto toho po "třetím světě" fabriky, pivovary. Namísto vojáků jste tam posílali inženýry, doktory a dělníky...". Stále mi to zní v uších...

Zpět k tomu v úvodu. Doma mi už malému říkali, nad nikoho se nepovyšuj a před nikým neponižuj. A v tom hodlám pokračovat.

Co vy?

Zdroj: FB Pavla Černého

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace