Na východě Ukrajiny zabit v palbě další voják

Na východě Ukrajiny zabit v palbě další voják
Popisek: Ilustrační foto
05 / 04 / 2016, 16:00

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři zraněni vinou ostřelování pozic vládních vojsk na východě Ukrajiny proruskými separatisty z minometů.

Kyjev 5. dubna (ČTK) - Oznámil to dnes list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní úřady. Ty pohrozily, že v případě dalšího ostřelování mohou uzavřít přechody přes frontovou linii.

"Teroristé (...) ostřelovali z minometů pozice ukrajinských voják v okolí vsí Novozvanivka a Kalynovo. V důsledku toho zahynul voják 59. brigády a další tři byli zraněni," uvedla správa Luhanské oblasti, loajální ke Kyjevu. Zdůraznila, že "teroristé pokračují v naprostém porušování minských dohod ostřelováním obcí" v okolí frontové linie.

Šéf oblastní správy varoval, že v případě dalšího vyhrocení situace bude kvůli bezpečnosti vojáků a civilistů nucen uzavřít všechny přechody mezi pozicemi vládních vojsk a separatistů.

V Donbasu na východě Ukrajiny je dosti běžné, že civilisté přecházejí přes frontovou linii; mnohdy na jedné straně bydlí, ale na druhé mají práci, anebo příbuzné.

Konflikt si za dva roky bojů vyžádal skoro 9200 mrtvých. I když boje od vyhlášení nového příměří loni v září výrazně zeslábly, občas dochází k výbuchům násilí. Podle březnové zprávy OSN během tří posledních měsíců na východě Ukrajiny přišlo o život 21 lidí a dalších 57 bylo zraněno.

Mírová jednání zůstávají již řadu měsíců na mrtvém bodu, zatímco Kyjev a Západ obviňují Rusko z vojenské podpory separatistů, což Moskva popírá. Obě strany se vzájemně obviňují z neplnění mírových dohod.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace