Na výstavě námořního obranného průmyslu MADEX se představil nový jihokorejský raketomet PKX-B

Na výstavě námořního obranného průmyslu MADEX se představil nový jihokorejský raketomet PKX-B
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: raketomet
05 / 11 / 2017, 11:00

Nový raketomet PKX-B se představil na výstavě námořního obranného průmyslu MADEX v Pusanu.

Na výstavě námořního obranného průmyslu MADEX v Pusanu se poprvé představil raketomet PKX-B o ráži 130 mm s naváděnými raketami, který vznikl spoluprací společností LIG Nex1 a Hanwha.

psali jsme: Na veletrhu obranného průmyslu DSEI bylo představeno laserové dělo UK Dragonfire

Zatímco LIG Nex1 stála za designem raket, Hanwha byla odpovědná za vývoj samostatného raketometu. Obě společnosti pak úzce spolupracovaly z jihokorejskou Agenturou pro obranný vývoj (ADD). Systém byl vyvinut speciálně pro to, aby čelil útokům roje nepřátel ze Severní Koreje, které zahrnují rychlá letadla či vznášedla.

Zástupci jihokorejské firmy LIG Nex1na výstavě MADEX uvedli, že nový raketomet umožňuje menším plavidlům jihokorejského námořnictva, na nichž je připevněn, přesně udeřit na potenciální cíle.

psali jsme: Video: Test atomového děla ráže 280 mm

Raketomet má má celkem 12 bloků, přičemž každý obsahuje jednu naváděnou raketu. Ta má maximální dosah 20 km, minimální pak 3 km. Váží přes 80 kg včetně osmikilové hlavice. Systém je navržen tak, aby raketomet mohl zasáhnout současně tři a více cílů, uvedla společnost LIG Nex1.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace