Fenix TK20R dosvítí dál než dálkové světlomety auta

Fenix TK20R dosvítí dál než dálkové světlomety auta
Autor fotografie: Fenix|Popisek: Fenix TK20R
21 / 11 / 2016, 15:30

Modelová řada TK označující taktické svítilny Fenix má skvělé renomé mezi profesionály z ozbrojených složek, lovci a všemi, kdo v terénu potřebují spolehlivé a výkonné světlo. Právě jim je určen nový model TK20R s micro-USB nabíjením.

I ti nejnáročnější uživatelé ocení výtečné parametry nové taktické svítilny. Maximální světelný výkon 1000 lumenů produkovaný moderní LED Cree XP-L HI V3 dokáže reflektor poslat do úctyhodné vzdálenosti až 310 metrů, čímž překonává i dálkové světlomety u auta. Pevné a odolné tělo z leteckého duralu v sobě skrývá Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2900 mAh, který lze dobíjet přímo ve svítilně prostřednictvím integrovaného micro-USB portu s voděodolným provedením. Vodotěsnost výrobce garantuje až do dvoumetrové hloubky, nárazuvzdornost potom při pádu minimálně z jednoho metru. Možnosti použití svítilny v extrémních podmínkách rozšiřuje také její prachotěsnost. Garantem těchto vlastností je splnění mezinárodně uznávaného stupně krytí IP68. U Fenixu je ceněným standardem, že jsou jeho taktické svítilny vyráběny ze špičkového leteckého hliníku, jehož povrch je díky anodizaci typu III těžko poškrabatelný. Hmatový kroužek umožňující taktické držení svítilny a úderový ráfek ocení především zásahové jednotky.

Fenix TK20R

Svítilnu aktivujeme jediným stiskem taktického spínače na konci svítilny, mezi jednotlivými režimy potom volíme bočním spínačem. Svítilna si pamatuje poslední zvolený režim, profesionálové z ozbrojených složek si ji tak můžou v předstihu nastavit před očekávanou akcí, na které například potřebují při zásahu oslepit a dezorientovat pachatele. Právě pro tyto účely je vhodný nejsilnější turbo režim o 1 000 lumenech a režim stroboskopický. Pro dokonalé zmapování okolí postačuje i vysoký režim s 350 lumeny, střední režim o 150 lumenech vám dostatečně posvítí na cestu v noci, nížký režim s 10 lumeny využijete například pro osvětlení stanu nebo čtení mapy. S volbou režimu se úměrně pojí výdrž, Turba režim vám poslouží po dobu 1,5 hodiny, nejúspornější nízký režim nabízí výdrž až 5,5 dne nepřetržitého svícení. Pohybujete-li se dlouhodobě bez možnosti dobití akumulátoru, můžete alternativně svítilně energii dodat ze dvou jednorázových CR123A baterií. Na stav baterie vás včas upozorní diodový indikátor jejího vybití.

Nabíjecí svítilna Fenix TK20R byla na základě uživatelských zkušeností s předchozími taktickými modely této značky designována pro profesionály, kteří při práci vyžadují od své výzbroje naprostou spolehlivost a maximální možný výkon. Zájem proto logicky budí mezi policisty, vojáky, členy integrovaného záchranného systému a zaměstnanci bezpečnostních služeb. Parametry svítilny upoutají pozornost všech lovců, myslivců a v neposlední řadě také hajných, kteří takto výkonnou svítilnu využijí pro obhlídku revíru. Z obdobných důvodů má ovšem potenciál zaujmout všechny, kdo se často pohybují kvůli práci či zálibám v terénu, ať už jsou to členové horské služby, ochrany přírody, speleologové, důlní inspektoři, horolezci nebo outdooristé. V neposlední řadě si novou taktickou svítilnu od Fenixu oblíbí muži, kteří mají rádi typické chlapské gadgety.    

K svítilně je možné dokoupit komplexní příslušenství od montáže na dlouhou zbraň a vzdálený spínač přes všesměrový difuzér a červený stavěcí kužel až po držák na řidítka kola, se kterým taktickou svítilnu proměníte ve výkonné cyklosvětlo. 

Všechny parametry svítilny - světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost - jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TK20R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 2 799 Kč včetně DPH.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.