Nábor do řad bojovníků Islámského státu

Nábor do řad bojovníků Islámského státu
Autor fotografie: zdroj: Site, Novinky/Reuters|Popisek: Džihádisté z Francie pálí své cestovní doklady a lákají krajany, aby se k nim připojili
20 / 11 / 2014, 21:30

20.11.2014 / Zatímco obyvatele západního světa děsí islamisté svými výhružnými videi se záznamy poprav, islamisty žijící v těchto zemích vyzývají, aby se připojili k džihádu náborovými videi.
Zdroj: Site, Novinky/Reuters

Následující video je určeno především islamistům žijícím ve Francii.

„Zavrhli jsme vás. A v tomto se mezi námi a vámi objevilo nepřátelství a nenávist navždy, dokud neuvěříte v Alláha samotného,“ to je jen okrajový vzkaz západní společnosti, kterým video začíná. 

To hlavní je určeno vyznavačům Alláha žijícím mimo hranice Islámského státu.

„Toto je vzkaz muslimům, kteří stále žijí v zemi bezvěrců od vašich francouzských bratří, kteří vykonali hidžru (náboženskou emigraci). Na co čekáte, proč jste ještě nevykonali hidžru? Jak můžete přijímat práci v zemi bezvěrců, když vám Alláh umožnil dělat nejlepší činy? Posilujete jejich ekonomiku a platíte daně, které oni používají na boj s námi a na zabíjení našich sester, našich žen a našich dětí.“

Francouzské autority odhadují, že džihádisti byli při svém náboru úspěšní už v tisícovce případů. Právě tolik francouzských občanů se připojilo k bojovníkům Islámského státu. Vyznavačů islámu žije ve Francii ovšem násobně více.

Psali jsme také:

Další děsivý vzkaz radikálů Islámského státu anglosaské civilizaci

Svět podle radikálních islamistů

Islamisté se prý zastaví až v Římě!

Podpora džihádistů nejen v Německu, ale i mezi americkými teenagery

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámská hrozba mění svět

K radikálnímu islámu se v Německu začínají hlásit tisíce podporovatelů

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Tagy článku