Nábor do řad bojovníků Islámského státu

Nábor do řad bojovníků Islámského státu
Autor: zdroj: Site, Novinky/Reuters|Popisek: Džihádisté z Francie pálí své cestovní doklady a lákají krajany, aby se k nim připojili
20 / 11 / 2014, 21:30

20.11.2014 / Zatímco obyvatele západního světa děsí islamisté svými výhružnými videi se záznamy poprav, islamisty žijící v těchto zemích vyzývají, aby se připojili k džihádu náborovými videi.
Zdroj: Site, Novinky/Reuters

Následující video je určeno především islamistům žijícím ve Francii.

„Zavrhli jsme vás. A v tomto se mezi námi a vámi objevilo nepřátelství a nenávist navždy, dokud neuvěříte v Alláha samotného,“ to je jen okrajový vzkaz západní společnosti, kterým video začíná. 

To hlavní je určeno vyznavačům Alláha žijícím mimo hranice Islámského státu.

„Toto je vzkaz muslimům, kteří stále žijí v zemi bezvěrců od vašich francouzských bratří, kteří vykonali hidžru (náboženskou emigraci). Na co čekáte, proč jste ještě nevykonali hidžru? Jak můžete přijímat práci v zemi bezvěrců, když vám Alláh umožnil dělat nejlepší činy? Posilujete jejich ekonomiku a platíte daně, které oni používají na boj s námi a na zabíjení našich sester, našich žen a našich dětí.“

Francouzské autority odhadují, že džihádisti byli při svém náboru úspěšní už v tisícovce případů. Právě tolik francouzských občanů se připojilo k bojovníkům Islámského státu. Vyznavačů islámu žije ve Francii ovšem násobně více.

Psali jsme také:

Další děsivý vzkaz radikálů Islámského státu anglosaské civilizaci

Svět podle radikálních islamistů

Islamisté se prý zastaví až v Římě!

Podpora džihádistů nejen v Německu, ale i mezi americkými teenagery

Varování před šířením ideologie džihádu v ČR

Islámská hrozba mění svět

K radikálnímu islámu se v Německu začínají hlásit tisíce podporovatelů

Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu! 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace