Náčelníci štábů potvrdili záměr změnit velitelskou strukturu NATO

Náčelníci štábů potvrdili záměr změnit velitelskou strukturu NATO
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: NATO
17 / 01 / 2018, 19:00

Náčelníci štábů členských zemí Severoatlantické aliance podpořili návrhy na úpravu velitelské struktury aliance. Po jejich úterním a dnešním jednání ve Vojenském výboru NATO to novinářům řekl předseda nejvyššího vojenského orgánu aliance, český generál Petr Pavel.

"Je zásadní, abychom měli solidní, pohotovou a potřebám odpovídající velitelskou strukturu," podotkl dnes před novináři Pavel. Náčelníci štábů proto dnes podle něj podpořili návrhy vojenských expertů a před únorovým politickým jednáním ministrů obrany nabídli i svá doporučení ohledně například časového harmonogramu změn.

Záměr vzniku dvou nových velitelství schválili ministři obrany NATO loni začátkem listopadu. První velitelství má být zodpovědné za otevřené a bezpečné komunikační linie a dopravní trasy mezi Severní Amerikou a Evropou. Další nové velitelství má zlepšit logistickou podporu a možnosti přesunů sil přímo v Evropě.

"Více detailů vám nyní poskytnout nemůžeme, bude to součástí politických debat a rozhodnutí v únoru," poznamenal Pavel.

Po konci studené války mělo NATO v několika desítkách velitelství přes 22.000 vojáků, nyní na sedmi jeho velitelstvích pracuje kolem 7000 lidí. Aliance se v minulých letech soustředila především na expediční operace, jako byla ta v Afghánistánu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte víc

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace