Naděje na nalezení nacistického vlaku tu ještě pořád je

Naděje na nalezení nacistického vlaku tu ještě pořád je
Popisek: Ilustrační obrázek
01 / 12 / 2015, 13:15

Jednou z nevyřešených záhad 2. světové války je existence nacistického vlaku se zlatem, který se má nacházet v podzemních štolách pod polským městem Walbrzych.

Stavební inženýři v listopadu mapovali železniční náspy aby rozhodli, jak se nejlépe dostat k nacistickému vlaku, který je podle záběrů z georadaru údajně pohřbený pod zemí. Historici se domnívají, že v oblasti několika desítek kilometrů čtverečních Němci na konci války ukryli v blízkosti našich hranic až tři vlaky naložené kořistí, aby zabránili jejich zabavení Rudou armádou.

Psali jsme: Pancéřový vlak se zlatem na 99 % existuje

Týmy včetně univerzitního z Krakovské báňské akademie zkoumaly v průběhu listopadu náspy železničních tratí pouhých 32 kilometrů od hranic s Českou republikou.

Psali jsme: Nacistický „zlatý vlak“: Polsko přivolá na pomoc armádu

Polská těžební akademie tvrdí, že její experti analyzují data získaná z místa, kde se údajně skrývá nacistický vlak, mluvčí Krakově univerzity vědy a technologie Bartosz Dembinski zatím ale agentuře AFP nepotvrdil, zda údaje získané minulý týden potvrzují existenci vlaku v podzemních tunelech Walbrzychu.

Odborníci používají magnetická, gravitační a další zařízení schopná proniknout zeminou ke kontrole železničního náspu, který podle lovců pokladů skrývá tajný tunel s vlakem. Dembinski řekl minulý čtvrtek, že výsledky by měly být zveřejněny v polovině prosince.

Naděje tedy ještě pořád neumřela a lovci pokladů Piotr Koper a Andreas Richter, kteří údajný zlatý vlak nalezli snad dokážou, že se jejich georadar za 7 000 Euro nezmýlil. Byla by to senzace.

Rusko by určitě v případě nalezení vlaku zajímalo, zda v něm není ukrytá proslulá Jantarová komnata: Je v nacistickém vlaku pod Walbrzychem i Jantarová komnata?

Zdroj: Mirror.co.uk

Tagy článku