Nahlížení do databáze držitelů zbraní je nesmysl

Nahlížení do databáze držitelů zbraní je nesmysl
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
03 / 03 / 2015, 17:15

To je názor lékařů na úvahy ministerstva vnitra o možných opatřeních proti řádění "šílených střelců".

První reakci ministerstva vnitra na útok šíleného střelce v Uherském Brodě, při kterém zahynulo osm nevinných lidí v restauraci Družba jsme zveřejnili v článku "Budou mít psychiatři přístup do centrálního registru zbraní?". Ministerstvo vnitra uvedlo, že by lékaři mohli mít k dispozici přímý vstup do centrálního registru zbraní. Mohli by tak zjistit, zda jejich pacienti mají zbrojní průkaz.

Reflex.cz zveřejnil už 28. února následující text:

Umožnit všem doktorům nahlížet do databáze držitelů zbrojních pasů považují lékaři za nesmysl, který pro zvýšení bezpečnosti občanů přínos nemá. Databáze funguje od loňska a pro lékaře je nedostupná. O změně se začalo mluvit po úterním řádění střelce v uherskobrodské restauraci.

Podle lékařů stačí dodržovat zákon, kdy informace o pacientovi se sbíhají u ošetřujícího praktika. Ten také vystavuje potvrzení nutné pro držení zbraně. Pokud by někdo snad měl informace z databáze dostávat, tak jen ošetřující psychiatři.

Psali jsme také:

Mediální hon na držitele zbraní?

Budou mít psychiatři přístup do centrálního registru zbraní?

Policie varuje "Upusťte od zveřejňování nepravd a spekulací!"

Uherský Brod: jak probíhala komunikace mezi složkami IZS

Před útoky šílených střelců jsme bezbranní. Můžeme ale zvýšit šanci na přežití

Uherský Brod: šílený střelec v restauraci usmrtil osm lidí.

Kolik duševně nemocných se může změnit ve vraždící monstra?

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.