Nahrávání a ukládání videa bez videorekordéru? TRINITY™ - IP síťové bezpečnostní řešení

Nahrávání a ukládání videa bez videorekordéru? TRINITY™ - IP síťové bezpečnostní řešení
Autor fotografie: Samsung Techwin Europe a Veracity|Popisek: TRINITY™ - IP síťové bezpečnostní řešení,
21 / 10 / 2015, 12:30

Společnosti Samsung Techwin Europe a Veracity společně představily TRINITY™, IP síťové bezpečnostní řešení, které nevyžaduje síťový videorekordér.

TRINITY využívá výpočetní sílu kamer od Samsungu založených na otevřené platformě WiseNetIII, která umožňuje simultánní běh různých špičkových aplikací, včetně oceňovaného nahrávacího řešení COLDSTORE společnosti Veracity ukládajícího pořízené záznamy přímo do úložiště.

Uživatelé mají k dispozici všechny přednosti robustního a škálovatelného systému, který nevyžaduje server nebo síťové nahrávací zařízení a přitom stejně jako video podporuje i zvuk a metadata a zároveň nabízí inovativní funkce, jako je pojistný mechanismus proti výpadku kamer a odolnost vůči síťovým výpadkům. V důsledku toho lze dosáhnout velkých úspor na softwarových licencích a nákladech na síťové videorekordéry, které normálně instalace IP síťových nahrávacích systémů doprovázejí. Díky poli COLDSTORE o kapacitě až 120 TB a spotřebě 60 wattů se nabízí potenciál až 90% úspor ve spotřebě energie ve srovnání se standardními serverovými úložnými řešeními. U velkých bezpečnostních projektů tak mají uživatelé možnost možnost žádat o Evropskou unií financované environmentální granty.

Alastair McLeod

„Řečeno jednoduše, kamery s čipovou sadou WiseNetIII nyní mohou zapisovat přímo na disk,“ konstatuje Alastair McLeod, výkonný ředitel Veracity Group. „Architektura řešení TRINITY umožňuje kamerám s čipovou sadou WiseNetIII od Samsungu ukládat přímo do pole COLDSTORE. Uživatelé mohou sledovat uložené záznamy pomocí přehrávače TRINITY nebo libovolné klientské aplikace PSIM či VMS (Video Management System) zahrnující naši snadno implementovatelnou mediální SDK.“

Úložná disková pole COLDSTORE se stále častěji používají při velkých bezpečnostních instalacích a při projektech, kde je požadováno dlouhodobé uchovávání videozáznamů. Jedním z důvodů je velká úložná kapacita a nízká spotřeba energie. Dalším je klíčová funkce pole COLDSTORE, tj. skutečnost, že bylo navrženo s ohledem na co nejvyšší spolehlivost disků. Nedávné uvedení verze COLDSTORE Compact znamená, že TRINITY je nyní vhodné i pro systémy s menším počtem kamer.

Dan England

„Naši technici velice úzce spolupracovali s týmem Veracity, aby uživatelé mohli využívat TRINITY maximálním způsobem,“ říká Dan England, manažer pro technologické partnerství společnosti Samsung Techwin Europe. „Schopnost nahrávat a ukládat metadata přímo do pole COLDSTORE je velice důležitá. Zákazníci chtějí na kamerách s čipovou sadou WiseNetIII stále častěji používat aplikace sloužící ke shromažďování a analýze dat prostřednictvím různých specializovaných videoanalytických řešení.

To nabízí provozním manažerům potenciál k získávání cenných informací, které jim mohou pomoci při zvyšování efektivity v oblastech, jako je řízení procesů, zdravotnictví nebo marketing a řízení lidských zdrojů, a zároveň umožňuje bezpečnostnímu personálu rychle a pohotově reagovat na každou bezpečnostní hrozbu.“ 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.