Nákladní vůz najel do lidí ve švédském Stockholmu, na místě několik mrtvých

Nákladní vůz najel do lidí ve švédském Stockholmu, na místě několik mrtvých
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: nákladní vůz
07 / 04 / 2017, 15:15

Vozidlo dnes najelo do lidí na jedné ze stockholmských ulic, na místě je několik mrtvých. Informoval o tom server RT.

/AKTUALIZOVÁNO/ Nákladní automobil dnes najel poblíž obchodního centra ve Stockholmu do lidí a zabil nejméně čtyři lidi. Švédská policie zadržela dva podezřelé. Policie zároveň varuje, ať lidí nechodí do centra Stockholmu. Z bezpečnostních důvodů byl také vyklizen parlament a blízké nádraží. Zastaven byl i provoz stockholmského metra. Švédský premiér prohlásil, že všechny detaily incidentu nasvědčují tomu, že se jedná o teroristický útok. 

 

Nákladní vůz vrazil do lidí na vytížené ulici Drottninggatan. Policejní mluvčí Towe Haggová sice potvrdila pro agenturu Reuters, že vozidlo zranilo několik lidí, nicméně Sveriges Radio prostřednictvím svého reportéra uvedlo, že na místě jsou nejméně tři mrtví.

Jedna ze svědkyň incidentu vypověděla, že viděla stovky lidí, jak utíkají o život. Policie zatím nesdělila, zda jde o teroristický útok.

 

 

 

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme: 

Další útok autem: Muž najel do davu lidí na ulici v Londýně, tři z nich zranil

 

Zdroj: washingtonpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.