Náklady na střet s islámskými radikály – největší úder islamistů západnímu světu

Náklady na střet s islámskými radikály – největší úder islamistů západnímu světu
Autor: islamicvoiceofturkey.com/|Popisek: Iraqi-warplanes-
13 / 11 / 2014, 17:00

13.11.2014 / Téměř sedm miliónů korun za každou hodinu střetu s radikály Islámského státu platí jen USA už 96 dní. Téměř sto sedmdesát miliónů za každý den.

Skoro osmnáct miliard korun od počátku leteckých úderů proti Islámskému státu.
K této sumě je ovšem třeba ještě připočítat víc než čtyři a půl miliardy korun denně, které stojí USA válka v Afganistánu trvající třináct let. Uvádí to Uri Friedman ve svém článku pro The Atlantic.
Americký National Priorities Project prosazující transparentnost rozpočtu USA dokonce odhaduje, že Spojené státy utratily od roku 2001 více než jeden a půl bilionu dolarů, tedy více než tisíc pět miliard dolarů /! / za války v Afganistánu, Iráku a za vzdušné údery Islámskému státu. Kolik by za tuto sumu mohlo být veřejně prospěšných investic, kdyby mohly být investovány do stavění nikoliv do boření? Na jaké úrovni mohly být dnes USA a západní státy zmítané naopak dluhovými krizemi, nebýt střetu s džihádisty? A jakými dluhy zatíží západní státy pokračování tohoto střetu?

Psali jsme také:

Dluhy za vedení První světové války stále nesplaceny!

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace