Nakoupí Indonésie Gripeny místo ruských Suchojů?

Nakoupí Indonésie Gripeny místo ruských Suchojů?
Autor fotografie: Saab|Popisek: Gripen E
24 / 08 / 2016, 07:00

Indonésie dostala nabídku firmy Saab na letouny Gripen a její investici do programu KF-X. Naznačuje to zpoždění nebo přehodnocení ve veřejné zakázce na dodávku Su-35 z Ruska.

Minulý měsíc zaslal Saab nabídku indonéské vládě na dodávku svého multifunkčního letounu JAS 39 Gripen, aby splňovala požadavky indonéského letectva.

Psali jsme: Indie má problémy s kvalitou ruských Mig-29K

Peter Carlqvist, CEO společnosti Saab Indonésie byl citován serverem IHS Janes , že návrh je flexibilní, co se týče verzí Gripenu, které mohou být dodány Indonésii, ale že společnost se na 100 procent zavázala ke splnění požadavků indonéské strany pro účast místního průmyslu. Tento návrh byl předložen již dříve tento rok, i když Carlqvist řekl, že společnost je stále čeká na zahájení formálního nabídkového procesu.

Indonésie se snaží nahradit své stíhače Northrop F-5E Tiger II, které vstoupily do služby v roce 1980. Tento program bude na začátku stát asi 1.5 miliardy dolarů za 16 letadel.

"Saab zaslal návrh rozpočtu na jednu letku nejnovější generace Gripenu," uvedl Carlqvist.

Indonésie očekává, že tento rok podepíše smlouvu o koupi asi dvanácti ruských stíhaček Su-35 stíhaček. Tato letadla jsou také nabízena jako náhrada za indonéské F-5, a jako doplněk flotily 16 Su-27 a Su-30, které tvoří páteř indonéského letectva.

Indonéský ministr obrany Ryamizard Ryacudu v dubnu letošního roku potvrdil plány země o koupi stíhačky Su-35 a podpis byl očekáván v prvním dubnovém týdnu. Indonéská vláda uvažovala o koupi Lockheed Martin F-16V, BAE Systems PLC Eurofighter Typhoon nebo právě Gripenu firmy Saab.

Zdroj: Defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace