Nákupní centrum u Paříže přepadli ozbrojenci a drželi několik hodin 18 rukojmí

Nákupní centrum u Paříže přepadli ozbrojenci a drželi několik hodin 18 rukojmí
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Tři muži s brokovnicemi drželi několik hodin 18 rukojmích v obchodním domě poblíž Paříže (Villeneuve-la-Garenne)
13 / 07 / 2015, 12:00

Tři muži s brokovnicemi drželi několik hodin 18 rukojmích v obchodním domě poblíž Paříže (Villeneuve-la-Garenne)

Policistům z útvaru rychlého nasazení se je podařilo osvobodit. Nikdo nebyl zraněn. Po útočnících policie pátrá.

K přepadení jednoho z obchodů - Primarku došlo kolem šesté hodiny ráno, kdy se dva nebo tři zločinci s brokovnicemi dostali do obchodu a vzali za rukojmí nejméně 18 zaměstnanců. Jednomu z nich se podařilo poslat SMS svému známému, který zalarmoval policii. 

Podle policejních zdrojů se vesměs  jednalo o zaměstnance obchodního domu a jednoho muže, který byl v obchodě a doplňoval prodejní automaty. Obchod se měl otevírat pro veřejnost až v 9 hodin a policie se proto domnívá, že se nejedná o teroristický čin, ale "pouze" o ozbrojenou loupež. Zůstává záhadou, proč si lupiči nevybrali "vhodnější" dobu pro svůj čin.

Otázkou je také, jak je možné, že se lupičům podařilo policii uniknout, když ta celý objekt obklíčila. Francouzská bezpečnostní opatření v době, kdy je v zemi vyhlášen předposlední stupeň teroristického útoku, dostávají na "frak".

Naposledy jsme psali o tom, že francouzská armáda nezabezpečila sklad vojenských trhavin na jihu Francie. Vojáci minulý týden při obchůzce skladu v obci Miramas zjistili porušený plot v areálu a následně i ztrátu 180 rozbušek, nejméně 10 kusů 250 gramových balení plastické trhaviny a asi 40 granátů.Zdroj: leparisien.frNew China TV

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.