Nalezena letadlová loď poškozená atomovými bombami

Nalezena letadlová loď poškozená atomovými bombami
Autor: San Francisco Maritime National Historical Park, P82-019a.3090pl_SAFR 19106|Popisek: USS Independence po poškození výbuchy atomových zbraní
21 / 04 / 2015, 08:15

Sedmdesát let po válce nalezla agentura NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) u pobřeží Kalifornie potopenou letadlovou loď USS Independence.

Loď leží na dně ve vzpřímené poloze, přibližně 50 kilometrů od Farallonských ostrovů v hloubce 800 metrů. Trup, letadlové paluby a podle všeho dokonce i letadlo jsou jasně viditelné na obrazu sonaru.

USS Independence (CVL 22) bojovala za americké námořní ofenzívy v Pacifiku a později byla jednou z 90 lodí, které byly použity jako cílová flotila testů atomové bomby na atolu Bikini v roce 1946. Potopena byla až v roce 1951 na neznámém místě.

Sonarový snímek USS Independence

Mise k nalezení USS Independence se účastnilo výzkumné plavidlo Fulmar a podvodní dron (AUV) společnosti Boeing, Echo Ranger. AUV má speciální lithium-polymerové baterie, umožňující misi dlouhou až 60 mil.

Echo Ranger

Zdroj: National Marine Sanctuaries, Boeing

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace