Opilí migranti řádili v Německu: Létaly železné tyče, policista si zlomil nohu

Opilí migranti řádili v Německu: Létaly železné tyče, policista si zlomil nohu
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: afričtí migranti
17 / 03 / 2017, 18:00

Afričtí migranti zdemolovali strážní místnost v ubytovně.

Incident se stal poblíž německého města Kleve v bývalém armádním skladu, který byl přestavěn na přijímací středisko. Před ním se v kritický okamžik nacházelo osm afrických migrantů - šest z Ghany dva z Toga. Muži začali nejdříve vyhrožovat ohrance, kterou následně napadli železnými tyčemi. Chtěli se dostat dovnitř, v čemž jim stráž zabránila. Tak si "alespoň" vybili vztek na okolních budovách, které skoro celé zdemolovali a zničili prakticky veškerý nábytek.

Podle infomrací policie byli dva muži namol opilí, ostatních šest mělo být v době incidentu ve střízlivém stavu. Všichni však byli po příjezdu policie dále agresivní a museli být zpacifikováni za pomoci donucovacích prostředků. Při zásahu si navíc jeden z policistů zlomil nohu. Všech osm násilníků  bylo obivněno pro spáchání trestného činu výtržnictví a útoku na veřejného činitele.

Čtěte také: Zabijeme vás všechny, vy zatracení Němci! Hrozili migranti, když zapálili uprchlický tábor

Podle zjištění deníku Die Welt byl konflikt pravděpodobně pokračováním napjaté situace z předchozího večera. Do bývalého vojenského skladu bylo přivezeno osmnáct uprchlíků, ale ti nebyli s místem svého pobytu spokojeni. Mysleli si, že dostanou lepší ubytování. Devět z nich dokonce odmítlo autobus vůbec opustit. Vadilo jim, že v jejich novém domově není k dispozici bezdrátové připojení.

Uprchlíci byli značně nervózní z probíhajícího azylového procesu a stěžovali si na to, že nebudou moci být v kontaktu se svými rodinami. Zasahujícím policistům se nakonec s vypětím všech sil podařilo přítomné přesvědčit, aby na místě strávili noc. V bývalém vojenském skladu tak nyní bydlí jen devět obyvatel, i když je uzpůsoben na přijetí až čtyř stovek lidí.

 

psali jsme:

Rozzuření migranti zapálili uprchlický tábor v Itálii. Nepokoje vyvolala smrt mladé ženy

 

Zdroj: welt.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.