Nancy Spungen: Divoká pankáčská milenka, schizofrenička, našli ji ve vaně s nožem v břiše

Nancy Spungen: Divoká pankáčská milenka, schizofrenička, našli ji ve vaně s nožem v břiše
Popisek: Nancy Spungen
05 / 06 / 2018, 18:30

Nancy Spungen (1958 – 1978) byla americká přítelkyně basového kytaristy anglické skupiny Sex Pistols Sida Viciouse a výrazná postava punkové scény 70. let.

12. října 1978 byla Nancy nalezena mrtvá ve vaně v pokoji číslo 100 v hotelu Chelsea v New Yorku s bodnou ranou v břiše. Šlo o jasnou vraždu se dvěma verzemi: Zabil ji její přítel Sid Vicious, nebo někdo jiný, zřejmě jejich drogový dealer.

psali jsme: Jay-Z: 15 let vězení za útok nožem na večírku a rvačka ve výtahu se zuřivou příbuznou

Nancy se narodila v Philadelphii do rodiny obchodního cestujícího a majitelky obchodu s přírodními potravinami. Byla problémové, ale chytré dítě. V 11 letech ji vyloučili ze školy, v 15 letech se pořezala při pokusu o sebevraždu nůžkami na zápěstí a byla u ní diagnostikována schizofrenie.

Nancy a Sid Vicious

Nancy a Sid Vicious

Chodila ještě na další školy, ale ze všech ji vyloučili. Z práce ji vyhodili jen první den, pak kradla rodičům peníze a začala prodávat drogy. V 17 letech utekla do New Yorku, kde si vydělávala na živobytí jako striptérka a prostitutka.

Motala se kolem hudebních skupin jako Aerosmith, Bad CompanyThe New York Dolls a Ramones. V roce 1976 (v 18 letech) se Nancy přesunula do Londýna, kde měla zálusk na Johnny Rottena ze Sex Pistols. Ten ale nejevil zájem, tak se „spokojila“ se Sidem Viciousem.

psali jsme: Yuri Patricia Sanchez (22): Nejnebezpečnější žena Kolumbie, „milenka ďábla“. Zabila 14 mužů, než narazila na svého kata

Vztah Nancy a Sida trval 18 měsíců, oba se stali závislí na heroinu a jeden druhém, a skončil ve vaně hotelu Chelsea. Po rozpadu Sex Pistols (leden 1978) se totiž milenci přestěhovali do New Yorku a ubytovali se na nyní slavném pokoji číslo 100 (mimochodem – na pokoji hned vedle, v čísle 105, skončila osm let předtím svou životní pouť podobným způsobem zpěvačka Janis Joplin).

Přes půl roku Nancy a Sid takřka nevycházeli z pokoje, chodil za nimi dealer. Brali drogy jako diví, hlavně heroin, Nancy byla tu a tam napadena Sidem, ale nikdy ho kvůli tomu nezavřeli.

Nancy našli ve vaně plné krve, nůž, kterým byla zavražděna, patřil Sidovi. Ten byl okamžitě obviněn z vraždy, ale propustili ho na kauci. Před soudem však nestanul, protože se ještě na svobodě stihl předávkovat heroinem.

psali jsme: Matthew McConaughey: Zatkli ho, jak hraje nahý na bubínky. Držení drog, zněl policejní verdikt

Sid až do své smrti tvrdil, že Nancy nezabil. Objevily se spekulace, že vrahem mohl být jeden ze dvou drogových dealerů, kteří pokoj číslo 100 té noci prokazatelně navštívili. Ztratilo se údajně několik tisíc dolarů, což je ovšem tvrzení Sida, že je měli.

Podle jiné verze pokoj navštívil také tehdejší komik „na stojáka“ Rockets Redglare (dnes slavný herec, filmy Mimo zákon, Věznice atd.). Podle příběhu Nancy bylo natočeno několik filmů.

Nancy Spungen je pohřbena v rodné Philadelphii.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku