Nannie Dossová alias culící se babička otrávila čtyři manžely, protože hledala „pravou lásku“ z časopisů pro ženy

Nannie Dossová alias culící se babička otrávila čtyři manžely, protože hledala „pravou lásku“ z časopisů pro ženy
Popisek: Nannie Dossová
01 / 07 / 2018, 18:00

„Hledala jsem pravou lásku na celý život,“ řekla Nanie Dossová policii po svém zatčení. Vypadala jako sladká paní. Usmívala a chichotala se skoro pořád. Byla pětkrát vdaná, měla čtyři děti a mnoho času trávila s vnoučaty

Za šťastnou tvářičkou se však skrývalo více než třicet let vražd (1920 – 1954), které zřejmě nebyly jen čtyři. „Chichotající se babička“ se sice přiznala, že zabila čtyři z pěti manželů, ale podle policie měla na svědomí několik svých příbuzných, včetně vnoučat a vlastní matky.

Jako malá nechodila do školy, ale pomáhala se svými sourozenci na rodinné farmě v Alabamě (USA). Když měla volno, četla si ženské časopisy a snila o pravé lásce, o manželovi na celý život. Její nejoblíbenější rubrikou byla „Osamělá srdce“, kam také pilně přispívala.

Doss1

Dossová vychází z budovy soudu

 

V 16 letech se provdala za muže, kterého znala jen čtyři měsíce měsíc. V letech 1921 – 1927 se jim narodily čtyři děti. Žili šťastně, dokud se jim do života nezačala plést tchýně (matka manžela Dossové). Tehdy začala manželská krize a zemřely dvě děti za záhadných okolností. Obě byly zdravé a pak náhle zemřely jako by bez důvodu. Každopádně Dossové první manžel byl jediný, který přežil.

psali jsme: Sexbomba Katie May: Při pózování se jí zablokoval krk. Po zásahu maséra dostala infarkt

Po rozvodu si vzala muže, s nímž se seznámila prostřednictvím rubriky „Osamělá srdce“. Brzy po svatbě se ukázalo, že pije jak duha. Manželství však vydrželo 16 let a během něj zemřely dvě Dossové vnoučata (děti její dcery z prvního manželství), když se o ně babička starala. Jedno se udusilo a druhé upadlo.

Druhý manžel byl další na seznamu. Ráno po oslavách konce Idruhé světové války mu Dossová nasypala jed do džbánu s pivem. Zamřel o týden později, vyšetřovalo se, ale Dossové nic nedokázali. Za životní pojistku zemřelého manžela si koupila farmu.

Doss2

Dossová se s úsměvem přiznává k vraždám čtyř z pěti manželů

 

Třetí manžel zemřel tři roky poté, co odpověděl na inzerát v rubrice „Osamělá srdce“. Dossová ho otrávila jídlem. Protože ale hodně pil, policejní lékař usoudil, že příčinou smrti byl infarkt.

psali jsme: Černá vdova Belle: Zavraždila nejméně 42 lidí a nechala za sebou hořící farmu s tělem bez hlavy

Další Dossové životní láska byl muž, který rád trávil čas i s jinými ženami. Pár let mu to procházelo, protože Dossová měla jiné starosti – její matka upadla a zlomila si pánev, takže se o ni musela starat. Paní zemřela o několik měsíců později. Krátce na to zamřela za záhadných okolností její sestra Dossové.

Poté, co se Dossová „postarala“ o svou matku a sestru, obrátila pozornost na svého záletného manžela. Tušíte správně – zemřel za záhadných okolností.

psali jsme: Zabila své děti a pak prosila v televizi údajného únosce, ať jí její andílky vrátí

Posledním Dossové manželem byl muž, který ani nepil, nebyl záletný, ani násilnický. Udělal zkrátka chybu, že své manželce zakázal četbu ženských časopisů a dovolil jí dívat se na televizi jen na vzdělávací pořady. Otrávila mu švestkový koláč. Měsíc se kurýroval v nemocnici, a když ho pustili domů, dodělala ho kafem.

Tady udělala Nannie Dossová chybu.

Lékař, který léčil jejího manžela v nemocnici, pojal podezření a nařídil pitvu. Ta odhalila v těle zemřelého obrovské množství arseniku. Nannie Dossová byla zatčena roku 1954. Byla exhumována těla předchozích manželů a zjistilo se, že mají v těle stopy po arseniku a jedu na krysy.

Policie podezírala Dossovou z 12 vražd, ale přiznala se jen k tomu, že zabila čtyři ze svých pěti manželů. Dostala přezdívku Chichotající se babička, protože se vždy rozchichotala při zmínce o svém posledním manželovi.

Nannie Dossová zemřela ve vězení, kde si odpykávala doživotní trest, ve věku 59 let.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

 

Tagy článku