Napětí se přiostřuje. Ruská stíhačka a americký průzkumný letoun se dostaly do těsné blízkosti

Napětí se přiostřuje. Ruská stíhačka a americký průzkumný letoun se dostaly do těsné blízkosti
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Su-27
21 / 06 / 2017, 09:30

Rusko-americké napětí po sestřelení syrské stíhačky Američany pokračuje.

Poté, co Američané sestřelili syrskou stíhačku, se nyní ruský stíhací stroj Su-27 a americký průzkumný letoun RC-135 dostaly do nebezpečné blízkosti nad Balitckým mořem.

Rusové a Američané se nyní navzájem obviňují z provokací. V úterý obvinilo ruské ministerstvo obrany americkou stranu z toho, že americký průzkumný letoun RC-135 se dopustil ,,nebezpečného manévrování" proti stíhačce Su-27, která jej doprovázela.

Naopak americké ministerstvo obrany obvinilo z nebezpečného jednání ruskou stranu. Podle Američanů se Su-27 měl přiblížit jejich průzkumnému letounu ani ne na dva metry. Su-27 se dopustil v těsné blízkosti RC-135 ,,provokativního" jednání svými manévry a letěl ,,zmateně", prohlásili vysocí armádní činitelé.

Napětí mezi Rusy a Američany se přiostřilo poté, co Američané sestřelili syrskou stíhačku, která shazovala bomby na syrské povstalce podporované Spojenými státy. Ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že ,,Rusové sestřelí jakýkoliv letoun, který vstoupí do prostoru, v němž v Sýrii operují".

 

psali jsme:

Ruské ministerstvo obrany přitvrzuje: Cokoli vstoupí do našeho vzdušného prostoru v Sýrii, to sestřelíme

 

Zdroj: americanmilitarynews.com

Tagy článku