Nařizovala lidem, ať nepijí alkohol a nenavštěvují noční kluby. Skupina organizující hlídky šaría v Německu nyní stane u soudu

Nařizovala lidem, ať nepijí alkohol a nenavštěvují noční kluby. Skupina organizující hlídky šaría v Německu nyní stane u soudu
Autor: Flickr.com|Popisek: islám
11 / 11 / 2016, 08:30

Ve Wuppertalu v Severním Porýní - Vestfálsku ,,dohlížely" již od roku 2014 samozvané policejní hlídky šaría na bezpečnost lidí.

Skupina sedmi mužů - ve věku od 25 do 30 let - podle policie radikálních muslimů - čelí až dvouletému trestu vězení za to, že do ulic pouštěli samozvané hlídky šaría, které si měly usurpovat řádné policejní pravomoci. Hlídky šaría ve Wuppertalu již existovaly předtím, jejich zakladatel, salafistický kazatel Sven Lau, byl již v roce 2015 zatčen za to, že podporoval teroristickou organizaci ,,Jamwa" v Sýrii, která je pobočkou Islámského státu.

Příslušníci hlídky šaría nosili na sobě světle oranžové vesty, které obsahovaly na zadní části nápis ,,policie šaría". Příslušníci této hlídky také měli mít s sebou zápisky, kde měli mít napsáno ,,šaríou kontrolovaná zóna".

 

Podle policejních zpráv měly hlídky šaría lidem nařizovat, ať nepijí alkohol, nechodí do nočních klubů či nehrají hazardní hry. To spustilo masový protest místních obyvatel, kteří žádali vyhnat tento samozvaný policejní útvar z města.

Soud, který začal s muži předevčírem, bude trvat několik týdnů a obviněným mužům hrozí kromě možné pokuty v krajním případě až dvouletý nepodmíněný trest.  Soud může pokračovat jen díky tomu, že vyšší soudní instance v Düsseldorfu zrušila v roce 2015 rozsudek nižší instance, která konstatovala, že hlídky šaría nejsou v německých městech nelegální.

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace