Národní galerie zůstává zavřená i v neděli

Národní galerie zůstává zavřená i v neděli
Autor fotografie: Olivier Bruchez (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační snímek sbírek NG
26 / 02 / 2017, 10:30

V sobotu musela Národní galerie v Praze nečekaně uzavřít všechny své budovy. Důvodem jsou spory s bezpečnostní agenturou ABAS, která vyhrála tendr na hlídání NG díky dumpingové ceně.

Budovy Národni galerie zůstávají kvuli sporu s bezpečnostní agenturou ABAS IPS uzavřené i v neděli. Vedení Národní galerie se pokusí zpřístupnit sbírky veřejnosti příští týden, zatim ale neví jak. Tiskový mluvčí galerie Krupička již včera na tuto možnost, že se v neděli otevřít nepovede upozorňoval.

O nebezpečí zakázky týkající se ochrany objektů ministerstva kultury jsme psali v roce 2015: Bude bezpečnost objektů ministerstva kultury ohrožena?

Na webu Národní galerie dnes ráno (v 10:00) visela jen včerejší tisková zpráva, informující o vzniklém problému.

Národní galerie v Praze upřímně lituje toho, že počínaje dnešním ránem (25. 2. 2017) byla nucena nechat uzavřené své výstavní prostory. K podobné situaci, i když v menším měřítku, bohužel docházelo i v uplynulých měsících. Důvodem bylo opakované závažné porušování povinností ze strany smluvního dodavatele bezpečnostních služeb. Vedení Národní galerie se snažilo tyto problémy věcně řešit, ovšem bez úspěchu. Ani za této situace však nebyla a není žádným způsobem ohrožena bezpečnost sbírek a budov Národní galerie. Její vedení podniká veškeré kroky k tomu, aby expozice byly v průběhu příštího týdne opět zpřístupněny veřejnosti. O vývoji budeme informovat. Za nastalé nepříjemnosti se všem návštěvníkům omlouváme.

Psali jsme: Zruší ministerstvo kultury a letiště výběrové řízení na ostrahu?

Budovy Národni galerie budou zpřístupněny v úterý 28. 2.. Českému rozhlasu to dnes řekl ředitel NG Jiří Fajt. Galerie je od soboty zavřená kvůli sporu s bezpečnostní agenturou ABAS.

 

Tagy článku