Národní garda ukázala Rusům peklo – zlikvidovala další kolonu okupantů

Národní garda ukázala Rusům peklo – zlikvidovala další kolonu okupantů
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
30 / 04 / 2022, 16:30

Ukrajinská národní garda s pomocí dělostřelectva zničila 30 jednotek ruské techniky poblíž města Izjum v Charkovské oblasti. Vojáci také zveřejnili záznam útoku.

Podle ukrajinského portálu Suspline si zvláštní skupina vojáků Národní gardy provádějící průzkum oblasti poblíž Izia všimla kolony ruské vojenské techniky, kontrolního stanoviště a tábora okupantů.

Ukrajinci rychle lokalizovali všechny cíle a zahájili dělostřeleckou palbu. Podle gardy bylo zničeno více než 30 jednotek vybavení, z nichž více než polovinu tvořily tanky, stejně jako obrněné transportéry a bojová vozidla pěchoty.

Ukrajinský generální štáb v dnes uvedl, že na východní Ukrajině Rusko pokračuje v ofenzívě zaměřené na obsazení celé Doněcké a Luhanské oblasti a vytvoření pozemního koridoru s Krymem, Rusové také provádějí letecké útoky na cíle ve vnitrozemí země.

V oblasti města Izjum (Charkovská oblast) posílají ruské síly další jednotky z území sousední Bělgorodské oblasti Ruska. "Za účelem ochrany vojáků ve směru Charkov a Izjum se nepřítel snaží nasadit síly a zdroje protivzdušné obrany," uvedl štáb.

Pokusy o postup v Doněcké a Luhanské oblasti jsou soustředěny v regionu Liman (město Liman, města Jampil a Ozerne) a v regionech Popasna a Kurachov. "Nepřítel není úspěšný, bojové operace probíhají," říkají ukrajinské zdroje.

Uvedly také, že za poslední den ukrajinská armáda sestřelila 10 vzdušných cílů, letadlo a devět dronů a na Donbasu zničila 11 tanků a sedm dělostřeleckých systémů ruských vojáků.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku