Nárůst kriminality v Německu o 120 procent. Ztrácí německá policie kontrolu nad bezpečností?
Autor fotografie: Screenshot |Popisek: Ilustrační foto
Německo hlásí meziroční nárůst kriminality o 80 procent. Denně bylo vloni přistěhovalci spácháno 570 trestných činů. Letos vzrostl tento počet na 780 případů. Jedná se ale pouze o vyřešené případy. Letošní rok by potom činil nárůst 120 procent.
Z důvěrné policejní zprávy, kterou před několika měsíci publikoval deník Bild, vyplynulo, že v roce 2015 spáchali migranti 208 344 trestných činů. Toto číslo představuje nárůst v porovnání s rokem 2014 o neuvěřitelných 80 %. Denně tak měli na svědomí 570 trestných činů. Jak v této souvislosti připomíná Soeren Kern z Gatestone Institute, skutečný počet trestných činů je ještě mnohem vyšší, protože statistiky Spolkového kriminálního úřadu (BKA) zahrnují jen vyřešené případy. Na článek upozornil server parlamentnilisty.cz
Skutečný počet případů tak loni mohl dosáhnout až 400 000 a za letošní rok by to mohlo být ještě horší. Během prvních šesti měsíců došlo podle BKA ze strany migrantů ke spáchání 142 500 trestných činů, což dělá za jediný den 780 jednotlivých případů porušení zákona. Jestliže nárůst v roce 2015 činil ve srovnání s rokem předchozím 80 %, tak za letošní rok by se tento ukazatel mohl zvýšit o dalších 40 %. „A opět platí, že se jedná jen o vyřešené případy,“ dodává Kern.
"Německo je v katastrofálním stavu," tvrdí autor webu. Němci začali systematicky dokumentovat trestnou činnost přistěhovalců
„Většina spáchaných trestných činů je německými úřady bagatelizována. Zřejmě aby se tak zabránilo šíření protiuprchlických nálad ve společnosti. Zpráva BKA například uvádí, že většinu trestných činů zahrnují přestupky v podobně jízdy na černo ve veřejné dopravě. Podle úřadů se tak jedná o izolované incidenty, které nejsou součástí celonárodního problému,“ píše Kern s tím, že v rámci své podrobné analýzy došel k závěru, že bezpečnostní situace se brzy může vymknout kontrole.
Alternativní mapa kriminality uprchlíků? Výsledek zamlčování a "kouzlení se slovy"?
Tagy článku