NASA uvolnila zvukovou nahrávku z odvrácené strany Měsíce

NASA uvolnila zvukovou nahrávku z odvrácené strany Měsíce
Autor: NASA |Popisek: Apollo 10
21 / 02 / 2016, 15:15

Záhadné zvuky natočené posádkou Apolla byly zveřejněny po 47 letech. Odborníci neznají jejich původ.

Podivné zvuky zaznamenaly všichni tři astronauti na Apollo 10 v roce 1969, a to i přesto, že byli mimo dosah pozemního televizního a rozhlasového vysílání. Na odvrácené straně Měsíce byli astronauti asi hodinu. Zdroj: ibtimes.co.uk

Lunar Module pilot, Eugene A. Cernan, Commander, Thomas P. Stafford, and Command Module pilot John W. Young.

Apollo 10 byl čtvrtý pilotovaný let programu Apollo v roce 1969, poslední přípravný před chystaným přistáním lidí na Měsíci, tedy generálka na jeho orbitě.
Apollo mělo trojčlennou posádku - 
pilot LM Eugene A. Cernan, velitel Thomas P. Stafford a pilot CM John W. Young a odstartovalo 18. května 1969 v 16.49.00 UT z mysu Canaveral v USA. 

Vědci dodnes nezjistili příčinu těchto zvuků, ale NASA zaznamenala podobné "zvuky" již dříve, jednalo se však o elektromagnetické vlny nebo pulsy. Fotogalerie ze všech misí Apolla naleznete zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace