Našel se unikátní rakouský film z roku 1924 předpovídající vzestup nacismu a perzekuci Židů

Našel se unikátní rakouský film z roku 1924 předpovídající vzestup nacismu a perzekuci Židů
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Židé
11 / 12 / 2016, 13:30

Až na bleším trhu v Paříži se našel vzácný film ,,Město bez Židů". Jedná se o vskutku raritní počin, protože tento film byl jedním z nejhledanějších v rámci rakouské kinematografie.

Film nyní bude znovu digitálně obnoven a předveden už příští rok publiku zejména díky štědré veřejné podpoře.

Rakouský filmový archiv totiž při této příležitosti vyhlásil veřejnou sbírku ve výši 65 000 liber nebo 75 000 euro, jež měla obnovu filmu podpořit. Sbírka sklidila velký úspěch a cíle se podařilo v relativně krátkém čase dosáhnout.

 

Němý snímek natočený v roce 1924 je zasazen do doby po první světové válce a pojednává o německém městě, jež se právě nachází v hospodářských problémech. Obyvatelé města se obracejí jeden proti druhému a vina za přetrvávající obtíže je postupně svalena na Židy jakožto obětní beránky. Ti mají být posléze z města vyhnáni. Film ve své základní linii v podstatě předznamenává vzestup nacismu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace