Násilí nemá žádné místo v našem náboženství, řekl muslimský duchovní z Manchesteru

Násilí nemá žádné místo v našem náboženství, řekl muslimský duchovní z Manchesteru
Popisek: imám
31 / 05 / 2017, 18:00

Vysoká muslimská autorita v islámské komunitě v Manchesteru Fawzi Haffar prohlásil, že násilí se neslučuje s islámským náboženstvím.

Vysoká muslimská autorita v islámské komunitě v Manchesteru Fawzi Haffar  prohlásil, že násilí se neslučuje s islámským náboženstvím. Haffar, který je vysokou duchovní autoritou v Islámském centru v Manchesteru, odsoudil sebevražedný atentát, který spáchal Salman Abedi na koncertě zpěvačky Ariany Grandeové, a při němž zemřelo 22 lidí, převážně mladých lidí.

Atentát nazval ,,odporným". Podle Haffara ,,nemá násilí a teroristické útoky žádné místo v islámu". Teroristický útok v Manchesteru je zbabělým činem, dodal Haffar. ,,Strašlivé zvěrstvo, které se stalo v Manchesteru v pondělí v noci nás všechny šokovalo. Tento čin zbabělosti nemá žádné místo v našem náboženství, ale ani v jiných náboženstvích." prohlásil Haffar.

Zároveň v této souvislosti odsoudil i antimuslimské chování a apeluje na veřejnost, aby ohlašovali incidenty spáchané z nenávisti policii. Zároveň Haffar trvá na tom, že Islámské centrum v Manchesteru je otevřené všem a popřel, že by do něho v minulosti Abedi chodil. Muslimský duchovní odmítl další dotazy médií na toto téma.

Naopak ,,stočil řeč" na antimuslimské útoky. ,,Velmi nás znepokojují zprávy o antimuslimských činech od verbálních útoků až po kriminální jednání a poškozování mešit v našem městě i jinde," řekl Haffar. Ten nabádá lidi, aby si těchto činů všímali a pokud možno je ohlašovali policii

 

 

psali jsme:

VIDEO: Zemřel bych pro Austrálii. ,,Falešný" australský imám odmítá islamizaci země

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku