NATO: Na rusko-ukrajinských hranicích je 80 tisíc ruských vojáků. Připravuje se útok na Ukrajinu?

NATO: Na rusko-ukrajinských hranicích je 80 tisíc ruských vojáků. Připravuje se útok na Ukrajinu?
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
05 / 07 / 2015, 10:30

Zvláštní mise OBSE hlásí zvýšenou koncentraci zbraní na obou stranách válečné linie.

Podél hranic s Ukrajinou už je více než 50.000 ruských vojáků a dalších více než 30.000 ozbrojenců jich je na východní Ukrajině.  Oznámení ukrajinských úřadů i mise OBSE přišlo několik dní poté, co ukrajinský dron zaznamenal pohyb těžké vojenské techniky u Donbasu, v ukrajinském vnitrozemí.

Obě strany porušují příměří a dohodu o stažení těžkých zbraní z válečné zóny, konstatuje nejnovější zpráva pozorovatelů OBSE. Ti zaznamenali přesuny velkého množství tanků, samohybných děl a obrněných vozidel jak v Doněcké, tak Luhanské oblasti. Mise OBSE upozornila, že vojáci zbraně rozmísťují v obydlených zónách, což vyhrocuje humanitární situaci. (Zdroj: rozhlas.cz)

Situace se zhoršila i poté, co americká armáda začala ve východní Evropě rozmisťovat plně vyzbrojenou brigádu pod názvem "European Activity" vybavenou 1200 vozidly, včetně 250 tanků M1-A2, bojovými vozidly Bradley a obrněnými houfnicemi. 

Ve středu 24. června prohlásil Jevgenij Lukjanov, náměstek tajemníka ruské Rady bezpečnosti, že se díky tomu stalo Polsko a Rumunsko potenciálním terčem ruských jaderných sil. A Rusko šlo ještě dál a naznačilo, že v případě napadení anektovaného Krymu nebude váhat s použitím jaderných zbraní.  


Zdroj YouTube, Válka v Ukrajině, uatoday.tv

 

Tagy článku