NATO popírá, že síly aliance ve východní Evropě ohrožují Rusko

NATO popírá, že síly aliance ve východní Evropě ohrožují Rusko
23 / 08 / 2018, 08:00

Severoatlantická aliance dnes odmítla tvrzení ruského prezidenta Vladimira Putina, že síly NATO ve východní Evropě znamenají pro Rusko hrozbu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vyjádření mluvčí aliance Oanu Lungescuovou.

"Akce NATO jsou obranné, proporcionální a plně v souladu s našimi mezinárodními závazky," zdůraznila mluvčí v e-mailové odpovědi na dotaz agentury.

"NATO rozmístilo ve východní části aliance 4000 vojáků k odstrašení jakékoli možné agrese. Tito vojáci se nemohou rovnat divizím rozmístěným Ruskem. Naproti tomu Rusko má vojáky na Ukrajině, v Gruzii a v Moldavsku proti vůli vlád těchto zemí," uvedla dále Lungescuová.

Odmítla rovněž Putinovo tvrzení, že západní vojenská aliance nechce s Ruskem diskutovat o pravidlech pro vojenské lety. Poukázala při tom na to, že otázky týkající se letectva byly projednávány na různých společných vojenských fórech.

"Pokud jde o letectvo, diskutovali jsme o bezpečnosti ve vzdušném prostoru v Pobaltí v Radě NATO-Rusko," připomněla například mluvčí aliance.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace