NATO trénuje obranu proti hybridnímu útoku a pozvalo i Rusko

NATO trénuje obranu proti hybridnímu útoku a pozvalo i Rusko
Autor fotografie: Royal Navy|Popisek: HMS Ocean míří na cvičení Trident Juncture 2015
20 / 10 / 2015, 16:30

Alianční jednotky pomáhají fiktivnímu státu Sorotan, který je ohrožen vnitřním konfliktem a hrozbou útoku ze sousední země. Jednotky NATO budou čelit i hybridnímu boji a zástupci OBSE a Ruska byli pozváni, aby se na cvičení podívali.

Celkem se cvičení Trident Juncture 2015 zúčastní okolo 36 000 vojáků z 30 zemí, více než 60 válečných lodí a asi 140 letadel. Slavnostní výkop cvičení se odehrál 19. října na italské letecké základně Trapani. Jedná se o největší cvičení NATO za posledních 10 let.

Trident Juncture 2015, Trapani Air Base, Italy

20151016_christian.timmig_First_Impressions_Trapani_ITA_09

16 různých lokací zajistí realistické cvičení spojeneckých vojsk a vyšle jasnou zprávu případnému agresorovi o schopnostech NATO.

„Cvičení ukáže, jak jsme schopni ubránit naše spojence proti různým druhům hrozeb,“ řekl Gen. Phillip Breedlove, vrchní velitel NATO v Evropě.

Otestovány budou i Síly rychlé reakce NATO, které vznikly v důsledku ruské agrese vůči Ukrajině.

Během slavnostního výkopu předvedly své schopnosti italské Typhoony a Tornáda, španělské F-18 a jednotky různých států NATO vyzbrojené stíhači F-16.

Do Španělska zamíří i šestice českých L-159 Alca a vrtulníky Mi-171.

Zdroj: The Aviationist, NATO

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace