NATO varuje před ruskou letadlovou lodí Admirál Kuzněcov

NATO varuje před ruskou letadlovou lodí Admirál Kuzněcov
Popisek: Ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov
25 / 10 / 2016, 13:30

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se obává, že ruská letadlová loď Admirál Kuzněcov, která nyní míří do Středozemního moře, může být využita k posílení útoků na civilisty v Halabu.

Brusel (ČTK) - Rusko dnes Stoltenberg vyzval, aby útoky na Halab zastavilo a přispělo k prosazení příměří.

"Obáváme se, že skupina s letadlovou lodí bude moci sloužit jako platforma k posílení útoků na civilisty," řekl Stoltenberg novinářům na tiskové konferenci před středečním a čtvrtečním jednáním ministrů obrany aliančních zemí v Bruselu.

Ruská federace má podle generálního tajemníka NATO právo operovat se svými vojenskými plavidly v mezinárodních vodách. Aliance podle něj pohyby bojové skupiny kolem Admirála Kuzněcova rutinním a uměřeným způsobem sleduje. Je podle něj na jednotlivých zemích aliance, zda ve svých přístavech umožní ruským lodím nabrat zásoby a doplnit palivo.

Rusko podle NATO za dva týdny zahájí konečný boj o Halab

Ruská letadlová loď se do východního Středomoří vydala v polovině měsíce v doprovodu raketového křižníku Petr Veliký a protiponorkových lodí Severomorsk a Viceadmirál Kulakov. Součástí ruské flotily ve Středomoří je už řada torpédoborců, výsadkových lodí a lodí s protiponorkovými vrtulníky. Počátkem října se do oblasti přesunula ruská korveta Miraž vyzbrojená raketami s plochou dráhou letu a dvě korvety Serpuchov a Zeljonyj Dol, na jejichž palubě jsou rakety s plochou dráhou letu dlouhého doletu Kalibr.

Rusko posílá k břehům Sýrie své největší hladinové lodě

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace