NATO varuje proruské povstalce, Ukrajina se chlubí vojenskou technikou

NATO varuje proruské povstalce, Ukrajina se chlubí vojenskou technikou
Autor fotografie: FB|Popisek: Ukrajinští vojáci
21 / 08 / 2015, 14:15

Válka na Ukrajině je opět na spadnutí. Ve středu vyslalo NATO varování směrem k proruským povstalcům, aby se nepokusili zabírat další území na východě Ukrajiny.

Zároveň NATO zdůrazňuje „zvláštní odpovědnost Moskvy“ za znovunastolení míru během eskalace násilí.

„Rusko má speciální odpovědnost za najití politického řešení,“ řekla tisková mluvčí NATO, Carmen Romero. „Jakýkoliv pokus Ruskem podporovaných separatistů o zabrání další části Ukrajiny bude neakceptovatelný pro mezinárodní společenství.“

Separatisté drží části Ukrajiny – Lugansk a Doněck a hrozí jejich rozšiřováním dále na západ.

UKRAINE-CRISIS

UKRAINE-CRISIS/

NATO vyzývá obě strany k deeskalaci napětí a zachování zdrženlivosti, podporuje ukrajinskou suverenitu a územní celistvost. Boje si od dubna 2014 vyžádaly již přes 7 000 obětí a Rusko je Západem obviňováno z podpory separatistů a dodávek zbraní. Moskva toto obvinění popírá.

Těžko uvěřit tomu, že běžný člověk najde na dvorku T-72 po dědečkovi, který tank štípnul při odchodu z armády SSSR.

A druhá strana konfliktu? Separatisté obviňují ukrajinskou stranu z hromadění jednotek poblíž dotykové linie. Nasvědčují tomu ale i videa uveřejněná poradcem ukrajinského prezidenta na jeho Facebooku, která ukazují značné množství techniky odebírající se „někam“. Videa si můžete prohlédnout na níže uvedených odkazech.

Video 1

Video 2

Video 3

Podle všeho jsou obě strany konfliktu natolik „zaseklé“, že jak nám potvrdily zdroje Security magazínu na Ukrajině, vypuknutí války je na spadnutí.
 
 
Zdroj:DefenseNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace