NATO varuje proruské povstalce, Ukrajina se chlubí vojenskou technikou

NATO varuje proruské povstalce, Ukrajina se chlubí vojenskou technikou
Autor fotografie: FB|Popisek: Ukrajinští vojáci
21 / 08 / 2015, 14:15

Válka na Ukrajině je opět na spadnutí. Ve středu vyslalo NATO varování směrem k proruským povstalcům, aby se nepokusili zabírat další území na východě Ukrajiny.

Zároveň NATO zdůrazňuje „zvláštní odpovědnost Moskvy“ za znovunastolení míru během eskalace násilí.

„Rusko má speciální odpovědnost za najití politického řešení,“ řekla tisková mluvčí NATO, Carmen Romero. „Jakýkoliv pokus Ruskem podporovaných separatistů o zabrání další části Ukrajiny bude neakceptovatelný pro mezinárodní společenství.“

Separatisté drží části Ukrajiny – Lugansk a Doněck a hrozí jejich rozšiřováním dále na západ.

UKRAINE-CRISIS

UKRAINE-CRISIS/

NATO vyzývá obě strany k deeskalaci napětí a zachování zdrženlivosti, podporuje ukrajinskou suverenitu a územní celistvost. Boje si od dubna 2014 vyžádaly již přes 7 000 obětí a Rusko je Západem obviňováno z podpory separatistů a dodávek zbraní. Moskva toto obvinění popírá.

Těžko uvěřit tomu, že běžný člověk najde na dvorku T-72 po dědečkovi, který tank štípnul při odchodu z armády SSSR.

A druhá strana konfliktu? Separatisté obviňují ukrajinskou stranu z hromadění jednotek poblíž dotykové linie. Nasvědčují tomu ale i videa uveřejněná poradcem ukrajinského prezidenta na jeho Facebooku, která ukazují značné množství techniky odebírající se „někam“. Videa si můžete prohlédnout na níže uvedených odkazech.

Video 1

Video 2

Video 3

Podle všeho jsou obě strany konfliktu natolik „zaseklé“, že jak nám potvrdily zdroje Security magazínu na Ukrajině, vypuknutí války je na spadnutí.
 
 
Zdroj:DefenseNews

Tagy článku