Navalnyj umírá v novodobém gulagu, jeho asistentku mučí Putinova policie. Nutili ji ,,polykat" i gumový pendrek

Navalnyj umírá v novodobém gulagu, jeho asistentku mučí Putinova policie. Nutili ji ,,polykat&quote; i gumový pendrek
Autor fotografie: Engin Akyurt, Pixabay|Popisek: Mučení
24 / 04 / 2021, 11:00

Opozice nemá v této době v Rusku rozhodně na růžích ustláno. Opoziční předák Alexej Navalnyj je ,,uklizen" ve vězení, navíc média informovala o tom, že Navalného asistentku mučila ruská policie. O incidentu ostatně informoval na svém twitterovém účtu i český novinář Alexandr Mitrofanov.

Ruský státní aparát tvrdě účtuje s opozicí. Alexej Navalnyj je v současné době ve vězení a jeho zdravotní stav není vůbec dobrý, nyní média informovala o tom, že koordinátorka z jeho štábu v Rostovu na Donu Ksenia Serjodkina byla 23. dubna odvlečena násilím a mučena. To ostatně Serjodkina dokladovala názorně na svém twitterovém účtu.

Serjodkina uvedla, že ji neznámí muži unesli do malého města Širočanka a podrobili ,,nechutnému" mučení. Jak si všiml i český novinář Alexandr Mitrofanov, únosci ji nutili ,,polykat" gumový pendrek a za každé odmítnutí jí řízli do ruky. Není jasné, z jakého důvodu byla aktivistka zadržena.

Navalného šéf štábu později napsal na svůj twitterový účet, že lidé, kteří Serjodkinu unesli, jí měli říct, že má ráda písmeno N (jako Navalnyj), takže toto písmeno jí také vyryjí do ruky.

Serjodkina plánuje celý incident nahlásit na policii, přičemž prohlásila, že neví, zda byli únosci policisté, případně tajné služby. Regionální vedoucí činitelé policie sdělili listu Ria Novosti, že ověřují pravdivost tohoto incidentu.

twitter

 

Zdroj: meduza.io

Tagy článku